Čoraz viac ľudí sa rozhoduje zachytávať svoje zážitky prostredníctvom akčných kamier, ktoré dokážu podať skvelý výkon aj v náročných podmienkach. Čínske Xiaomi vydalo už niekoľko skvelých modelov týchto zariadení, no ten najnovší všetky z nich prekonáva. Privítaj novú akčnú kameru Xiaomi Mijia Compact so špičkovou výbavou a cenou, ktorá nenechá konkurenciu chladnou.

 

Akčné kamery z dielne Xiaomi sa po svete preslávili svojimi skvelými vlastnosťami, vďaka ktorým dokážu zachytiť krásne zábery. Rodinka týchto zariadení čínskeho giganta sa teraz rozrástla do ďalší skvelý model, ktorý je priamym konkurentom pre kamery spoločnosti GoPro.

Kompaktná konštrukcia s elegantným dizajnom

Ako už samotný názov napovedá, tak Xiaomi Mijia 4K Compact prichádza s kompaktnými rozmermi 71.5 x 42.7 x 29.5 mm a hmotnosťou len 99 g, vďaka čomu ju používateľ jednoducho vloží do vrecka a príťažou rozhodne nebude ani počas natáčania. Všetky fotografie či videozáznamy je možné zhliadnuť na 2,4″ dotykovom displeji. Prostredníctvom neho je tiež možné vyberať z rôznych nastavení nahrávania a kvality obrazu, takže na svoje si prídu aj tí najnáročnejší používatelia.

zdroj fotografie: Xiaomi

Skvelá výbava pre dokonalé zábery

Útroby tejto kompaktnej akčnej kamery skrývajú čip Ambarella A12S75, ktorý môžeme nájsť aj v iných profesionálnych akčných kamerách. Prináša so sebou tiež funkciu 3D redukcie šumu pri pohybe a dokáže napraviť skreslenie šošoviek objektívu.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Nezastaviteľné Xiaomi je tu s ďalším parádnym gadgetom. Inteligentná stolná lampa za pár „šupov“

Nechýba mu ani podpora RAW formátu, ktorý je ideálny pre dodatočné úpravy záberov. Fotografie či videá sú zachytávané v širokom uhle 145° prostredníctvom snímača Sony IMX317 pri clone f/2.8. Nádherné zábery zabezpečuje vysoké 4K rozlíšenie a pri videozáznamoch v tejto kvalite je podporovaná snímková frekvencia 30 fps. FullHD video je natáčané pri 100 fps a 720p video pri až 200 fps.

zdroj fotografie: Xiaomi

Absolútne dokonalú stabilizáciu dosiahlo Xiaomi použitím špeciálneho 3-osového gyroskopu a 3-osového merača zrýchlenia, čím spolu tvoria 6-osovú stabilizáciu, ktorá sa postará o perfektné zábery bez náznaku roztraseného obrazu.

Čerešničkou na torte je cena

Pri natáčaní videa môže používateľ využiť skvelé možnosti nahrávania v časovej slučke, zrýchleného nahrávania či dokonca „slow-motion“. K tejto skvelej výbave sa pridáva aj dlhá výdrž batérie, vďaka ktorej je video v 4K kvalitne možné zaznamenávať po dobu 2 hodín a pri FullHD rozlíšení tento čas stúpa až na 3 hodiny nepretržitého natáčania. O tom, aké skvelé snímky dokáže nová akčná kamera od Xiaomi vytvárať, sa môžeš presvedčiť aj v priloženej galérii.

Predobjednať Xiaomi Mijia 4K Compact za 109 € bez DPH
Zľavový kupón TWITTER

Všetky zábery si používateľ jednoducho pošle do svojho smartfónu alebo počítača prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth pripojenia. Môže ich však skopírovať aj zo 64 GB microSD karty. Stačí si už len priať skvelú cenu, no aj to nám Xiaomi splnilo. Cena pre nás v predobjednávke e-shopu Gearbest.com činí perfektných 109 €. Zľavu ti poskytne kupón TWITTER, pričom dostupná je aj EU Express doprava bez DPH, ktorá ťa vyjde na 10 €. Predobjednávky potrvajú do 14. septembra.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Voľba EU Express dopravy v druhom kroku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP