Hoci sa všetci školáci bez ohľadu na stupeň vzdelania úpenlivo bránia tejto myšlienke, čas opätovného zasadnutia do lavíc sa nezadržateľne blíži. Dlhé bezstarostné letné večery tak čo nevidieť nahradí tvrdé študovanie, na ktoré však treba byť patrične pripravený. Bez moderných technológii to totiž v dnešnej dobe nejde ani pri učení.

Najnovšie to dokazuje inteligentná stolná lampa, ktorá síce študentom priamo určená nie je, no celkom iste by ju mnohí z nich prijali. Pri zdĺhavom študovaní je totiž namáhaný nielen mozog, ale aj náš zrak. Ten dostáva najmä pri nedostatočnom osvetlení poriadne zabrať. Spomínaná stolná lampa, ktorej výrobu zabezpečuje partnerská spoločnosť Xiaomi, Yeelight, však problém s osvetlením hravo vyrieši, vďaka čomu budeš mať už pri najbližších skúškach o jednu výhovorku menej.

Čistý dizajn, ktorý zaujme

Tento zaujímavý gadget ponúka minimalistický dizajn a konštrukciu vyrobenú z hliníka, ktorý pokrýva na dotyk príjemný silikón. Okrem toho sa však dostalo aj na flexibilné rameno, ktoré umožňuje polohovanie lampy podľa potreby. O dostatočné osvetlenie aj v tej najväčšej tme sa stará až 60 vstavaných LED diód, ktoré sú rozdelené na dve polovice. Jedna z nich disponuje teplejším odtieňom bielej farby, zatiaľ čo tá druhá disponuje zase chladnejším.

Množstvo funkcií a super cena

Vďaka tejto zaujímavej kombinácii si možno zvoliť odtieň ako aj intenzitu osvetlenia podľa vykonávanej činnosti. Pri večernom čítaní kníh či prehliadaní internetu teda padne vhod teplejší alebo neutrálny odtieň. Naopak, pri rysovaní, kreslení a v podstate pri akejkoľvek kreatívnej činnosti oči väčšmi ocenia ten chladnejší. Táto novinka bude predávaná v dvoch verziách, pričom jedna z nich ponúkne vstavanú 2000 mAh batériu. Vďaka tomu bude možné túto lampu používať až 5 hodín bez otravných káblov.


zdroj fotografie: Yeelight

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Redmi Note 5A je poriadnym sklamaním. Prichádza s priemernou výbavou za cenu lepších modelov

Inak je ale napájanie oboch verzií riešené cez microUSB konektor, čo znamená, že s nabitou powerbankou bude možné jednoducho prenášať aj lacnejšiu verziu. Tá sa začína predávať za 129 juanov, čo je v prepočte zhruba 16 €. Verzia s integrovanou batériou vyjde záujemcov v Číne na 149 juanov, a to je zase 19 €. Cena pre nás je zatiaľ neznáma, no akonáhle novinku niektorý z predajcov zaradí do predaja, budeš o tom vedieť medzi prvými.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP