Desiate výročie od predstavenia prvého iPhonu oslávil Apple premiérou iPhone X. Pri príležitosti ôsmeho výročia sa chystá svoje prekvapenia ukázať aj tento čínsky gigant, ktorý už onedlho predstaví hneď niekoľko zariadení. Xiaomi Mi8 bude mať premiéru 31. mája, no už teraz ukázalo svoje detailné špecifikácie a možnú finálnu podobu na nových fotografiách.

Predstavenie nových Xiaomi produktov by si fanúšikovia spoločnosti mali poriadne zapísať za uši. Už budúci štvrtok sa totiž dočkáme premiéry nových zariadení a medzi nimi nebude chýbať jedna špecialita. Veľkým prekvapením totiž bude výročný smartfón spoločnosti, ktorý hrdo ponesie označenie Mi8. Samotné Xiaomi už začalo s propagáciou predstavenia a s poslednými plagátmi odhalilo aj detailnú podobu tejto výročnej novinky v modrom prevedení.

Známy dizajn bude ukrývať nadupaný hardvér

Dizajnová stránka už na prvý pohľad nabáda, aby sme si spomenuli, aký smartfón predstavil na jeseň v septembri Apple. Pri pohľade na zadnú stenu Xiaomi Mi8 tam totiž nájdeme podobne vyzerajúci duálny fotoaparát s prisvetľovacou LED diódou v strede. Rovnaké prevedenie hlavného fotoaparátu však prinieslo aj Xiaomi Mi MIX 2S. Veľkým potešením ale má byť nový dvoj-frekvenčný GPS modul, ktorý je v porovnaní s tými aktuálnymi omnoho presnejší. Pri zameriavaní polohy smartfónu ho totiž dokáže lokalizovať s presnosťou len 30 cm, pričom doterajšie moduly majú toleranciu aj 5 m. Zároveň však s vyššou presnosťou príde o 50 % nižšia spotreba energie, čo pri lokalizačných službách ušetrí nejednu miliampérhodinu.

Nenechaj si ujsť
Vieme, prečo Xiaomi predstaví rovno vlajkový model s označením Mi8

Tento nový GPS modul od Broadcomu by sa mal do konca roka dostať aj do ďalších smartfónov. Pútač pre Xiaomi Mi8 ale ukazuje aj jeho ďalšie veľké prednosti, medzi ktoré bude jednoznačne patriť poriadny výkon. Ten mu zabezpečí procesor Snapdragon 845. Ako prvý smartfón s Androidom by mal prísť s 3D technológiou skenovania tváre používateľa.

Príslušný hardvér pre túto funkciu bude umiestnený vo výreze obrazovky. Bližšie detaily ale prezradili aj fotografie balenia tejto novinky. V tomto prípade sa jednalo o verziu so 6 GB RAM a 64 GB ROM, no Xiaomi rozhodne ponúkne aj silnejší model s 8 GB RAM a väčším úložiskom. Dvojica zadných fotoaparátov by mala podobne ako v Mi MIX 2S dostať na výpomoc pri fotení umelú inteligenciu.

Predný fotoaparát príde s 20 MPx rozlíšením. Xiaomi ale novým trendom neodolalo ani v tomto prípade. Výročná novinka spoločnosti totiž do krabice dostane okrem nabíjacieho adaptéru, USB-C kábla aj redukciu z USB-C portu na 3,5 mm jack, ktorý nebude mať priamo v konštrukcii svoje miesto. Ako u všetkých Xiaomi smartfónov, aj v tomto sa používateľ dočká podpory dvoch SIM kariet.

Xiaomi Mi8 tak už o pár dní ukáže svoj plný potenciál a bude tým pravým spôsobom, ako môže spoločnosť osláviť svoje ôsme výročie založenia. Všetky detaily o tejto novinke sa dozvieme už počas premiéry 31. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom