V posledných dňoch stále rezonuje otázka, prečo Xiaomi preskočilo poradie a namiesto očakávaného modelu Mi7 prinesie práve Mi8-čku. Teraz už máme na túto otázku odpoveď.

31. máj sa neúprosne blíži a s ním aj predstavenie očakávaného nového modelu Xiaomi Mi8. O odhalenie samotného dátumu aj označenia modelu sa postaralo Xiaomi prostredníctvom oficiálneho účtu na sociálnej sieti Weibo. Predchádzajúce dohady a úniky hovorili o označení Mi7 a tiež samotné poradie vydávaných modelov hovorilo v prospech tohto označenia. Avšak situácia sa zmenila a my už aj máme odpoveď na to, prečo sa tak udialo.

Nový model je pre označenie Mi 7 príliš dobrý

Hoci nám reklamné postery nič nenaznačili, podľa Xiaomi nová vlajková loď vraj predchádza všetky očakávania, ktoré sa od Mi7-čky čakali. Ide hlavne o pokročilé 3D rozoznávanie tváre či umelá inteligencia v spojení s kvalitným duálnym fotoaparátom.

Možno budeme pri predstavení svedkami aj iných inovácií, ktoré zatiaľ odhalené neboli. Okrem toho ponúkne model Mi8 aj výkonný procesor Snapdragon 845, 6 GB operačnej pamäte RAM či 128 GB vnútornej pamäte. Očakáva sa 6,2″ displej s výrezom a minimálnymi rámikmi. Taktiež príde s predinštalovaným systémom Android 8.1 a nadstavbou MIUI 10.

Je Mi8 oslavou jubilea ?

Špecifikácie a inovácie však nie sú jediným dôvodom preskočenia poradového čísla 7. Xiaomi navyše oslávilo svoje 8. narodeniny a pravdepodobne uznalo za vhodné toto jubileum vyšperkovať príchodom vlajkovej lodi Mi s poradovým označením 8.

Tento dôvod je tak oveľa viac uveriteľný ako predchádzajúci, hoci je pravda, že od nového modelu Mi8 sa po všetkých únikoch očakáva skutočne veľa. Čo všetko so sebou tento smartfón prinesie, sa dozvieme až 31. mája a možno aj samotné Xiaomi vyjde von s pravdou o zmene označenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom