Po odhalení nových vlajkových smartfónov od Samsungu nastal vo svete neoficiálnych únikov špecifikácií a dohadov na pár hodín pokoj. Ten však najnovšie narúšajú správy o pripravovanom počine čínskej spoločnosti Xiaomi, ktorá sa pokúsi ukázať svojmu juhokórejskému konkurentovi, ako by mala vyzerať pravá vlajková loď v roku 2017.

S ohľadom na najnovšie správy by sa táto snaha ambicióznemu výrobcovi skutočne mohla vyplatiť. Dostali sa k nám totižto dve fotografie, ktoré údajne zachytávajú Xiaomi Mi6 z prednej a rovnako aj zadnej strany. Kým tá zadná až na vertikálne uložený duálny fotoaparát nie je ničím výrazným zaujímavá, predná je jej pravým opakom. Ponúka totižto takmer úplne bezrámikový displej, pričom jediný ako-tak hrubší rámik badať priamo nad ním. Tento panel má po svojich rohoch zaoblenia, ktoré sa popredným výrobcom tento rok poriadne zapáčili, nakoľko ich môžeme vidieť už na treťom vlajkovom smartfóne

zdroj fotografie: Mydrivers

Displej z tejto fotografie poľahky strčí do vrecka takzvaný „nekonečný“ displej novej Galaxy S8-čky. Z obrázku je totižto jasne zrejmé, že displej z tohto obrázka zaberá podstatne väčšiu časť prednej plochy než je tomu pri nedávno odhalenej konkurencii. Ako sa však dalo čakať, tento bezrámikový dizajn so sebou neprináša len pozitíva, ale aj negatíva. Takmer neexistujúca spodná hrana neobsahuje hardvérové domovské tlačidlo, a tým pádom sa nedostalo ani na skener odtlačkov prstov. Ten, prekvapivo, nie je umiestnený ani na zadnej strane.

zdroj fotografie: Mydrivers

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 nás možno prekvapí viac, ako sme čakali. Príde s nečakanými vlastnosťami

Pri pozornejšom pohľade si tiež môžeš všimnúť, že na zariadení nie je ani chýru, ani slychu po akýchkoľvek ovládacích tlačidlách. Najmä ich absencia tak podrýva dôveryhodnosť týchto fotografií, o ktoré sa pokojne mohol postarať nejaký šikovný grafik. Pravdou ale je, že ak by mala nová vlajková loď Xiaomi vyzerať takto, určite by zaujala obrovské masy ľudí. Na druhú stranu by jej praktickosť bola značne diskutabilná, nakoľko eliminovanie spodnej brady nemusí byť práve šťastným riešením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom