Samsung Galaxy S8 a doposiaľ nepredstavené Xiaomi Mi6 ukázali svoju silu v benchmarku. Ktorý smartfón bude pomyselným kráľom medzi Androidmi? 

Benchmarkové aplikácie sú síce intuitívnym nástrojom pre porovnávanie hrubého výkonu smartfónov, ale nie vždy sa na ne môžeš spoliehať. Reálne sa totiž môže používateľský zážitok výrazne líšiť. Jednou z najznámejších aplikácií v tomto smere je určite GeekBench. Na jeho stránke si môžeme prezerať výsledky všetkých testov a smartfóny tak laicky porovnávať. Oba smartfóny sú vybavené 8-jadrovým procesorom Snapdragon 835 taktovaným na frekvenciu 1.9 GHz.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Geekbench

nenechaj si ujsť
Sú toto konečne finálne ceny Xiaomi Mi6 a Mi6 Plus?

Väčším rozdielom je najmä kapacita RAM pamäte, ktorá činí v prípade Mi6 6 GB, kdežto S8-čka sa môže pochváliť 4 GB kapacitou. Aké sú teda výsledky? Xiaomi sa podarilo získať v teste jedného jadra 2006 bodov a v teste viacerých jadier až 6438 bodov. Samsung mal pri teste jedného jadra skóre 1930 bodov, respektíve 5996 bodov pri viacjadrovom teste. Väčší model Galaxy S8+ zas vyšiel s 1929, respektíve 6084 bodmi. V oboch prípadoch teda Xiaomi poráža tohtoročné vlajkové lode Samsungu.

galaxy s8
zdroj fotografie: Geekbench

Xiaomi Mi6 bude predstavené o päť dní a už sa tešíme, akým smerom sa čínsky gigant vydá a ako si povedie voči svetovej konkurencii. Výsledky zo všetkých najznámejších benchmarkov potom určite nájdeš aj v našej podrobnej recenzii. Môžeme však očakávať, že reálne bude Mi6-ka na takmer identickej úrovni ako Galaxy S8, čo je pre potenciálneho záujemcu výborná správa. Uprednostnil by si Xiaomi pred aktuálnou vlajkovou loďou Samsungu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom