Samsung Galaxy S8 a doposiaľ nepredstavené Xiaomi Mi6 ukázali svoju silu v benchmarku. Ktorý smartfón bude pomyselným kráľom medzi Androidmi? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Benchmarkové aplikácie sú síce intuitívnym nástrojom pre porovnávanie hrubého výkonu smartfónov, ale nie vždy sa na ne môžeš spoliehať. Reálne sa totiž môže používateľský zážitok výrazne líšiť. Jednou z najznámejších aplikácií v tomto smere je určite GeekBench. Na jeho stránke si môžeme prezerať výsledky všetkých testov a smartfóny tak laicky porovnávať. Oba smartfóny sú vybavené 8-jadrovým procesorom Snapdragon 835 taktovaným na frekvenciu 1.9 GHz.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi mi6
zdroj fotografie: Geekbench

nenechaj si ujsť
Sú toto konečne finálne ceny Xiaomi Mi6 a Mi6 Plus?

Väčším rozdielom je najmä kapacita RAM pamäte, ktorá činí v prípade Mi6 6 GB, kdežto S8-čka sa môže pochváliť 4 GB kapacitou. Aké sú teda výsledky? Xiaomi sa podarilo získať v teste jedného jadra 2006 bodov a v teste viacerých jadier až 6438 bodov. Samsung mal pri teste jedného jadra skóre 1930 bodov, respektíve 5996 bodov pri viacjadrovom teste. Väčší model Galaxy S8+ zas vyšiel s 1929, respektíve 6084 bodmi. V oboch prípadoch teda Xiaomi poráža tohtoročné vlajkové lode Samsungu.

galaxy s8
zdroj fotografie: Geekbench

Xiaomi Mi6 bude predstavené o päť dní a už sa tešíme, akým smerom sa čínsky gigant vydá a ako si povedie voči svetovej konkurencii. Výsledky zo všetkých najznámejších benchmarkov potom určite nájdeš aj v našej podrobnej recenzii. Môžeme však očakávať, že reálne bude Mi6-ka na takmer identickej úrovni ako Galaxy S8, čo je pre potenciálneho záujemcu výborná správa. Uprednostnil by si Xiaomi pred aktuálnou vlajkovou loďou Samsungu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
56%
Páči sa mi to
22%
Chcem to
11%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
2%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.