banner-mi-note-2
Nový rok znamená pre technologický svet nové inovácie, vyspelejšie technológie, ale aj čoraz výkonnejšie smartfóny. Rok 2017 nebude iný a po obrovskom úspechu najlepšieho minuloročného mobilného procesora z dielne amerického Qualcommu na nás čaká jeho nástupca.

Toľko očakávaný Qualcomm Snapdragon 835 čipset bol len pred niekoľkými hodinami oficiálne predstavený na aktuálne prebiehajúcom veľtrhu elektroniky CES 2017. V súčasnosti ide o zatiaľ najvýkonnejší mobilný procesor pre tohtoročné vlajkové lode, ktorý by sme v prvých smartfónoch mohli vidieť v druhom kvartáli tohto roka. Vôbec prvým čínskym zariadením sa má stať veľmi očakávané Xiaomi Mi6, ktorého prvenstvo teraz potvrdil jeden z hlavných pracovníkov čínskeho giganta.

xiaomi-mi6-prvy-so-snapom-835
Zdroj fotografie: Weibo

Podľa najnovších informácií Kevina Wanga, známeho analytika čínskeho výrobcu, Xiaomi už spustilo výrobu niekoľkých testovacích kusov nadchádzajúcej vlajkovej lodi, ktorá by mala prvé svetlo sveta uzrieť niekedy v apríli, podobne ako Galaxy S8 od juhokórejského Samsungu. Do bitky týchto dvoch výrobcov sa má zapojiť aj Asus, ktorý minulý rok ako prvý predstavil smartfón s aktualizovanou verziou populárneho čipsetu Snapdragon 820. Ako sa hovorí, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva a v tomto prípade to bude zrejme platiť, keďže Asus má prísť s vlajkovou loďou vybavenou najnovším mobilným procesorom ešte skôr ako dvaja spomínaní giganti.

TIP: CES 2017: Snapdragon 835 je tu a je úžasný!

qualcomm-snapdragon-835-oficialne

Snapdragon 820 naľavo, v strede Snapdragon 835

zdroj fotografie: Qualcomm

Čo sa ostatných parametrov očakávaného Xiaomi Mi6 týka, vlajkový model má byť po dizajnovej stránke veľmi podobný phabletu Xiaomi Mi Note 2. Jeho zahnutý displej však príde s oveľa menšou uhlopriečkou a celkové rozmery Mi6-ky tak budú kompaktnejšie. Taktiež sa očakáva použitie duálneho fotoaparátu na zadnej strane zariadenia. Jedno je však isté. Xiaomi pri špecifikáciách svojich smartfónov nikdy nesklame a výnimkou určite nebude ani vlajková loď tohto roku.

TIP: Podľa analytika sa dočkáme predstavenia Xiaomi Mi6 skôr ako príde na svet Samsung Galaxy S8

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP