Teraz čítate
Xiaomi Mi6 bude prvým čínskym smartfónom s najvýkonnejším Snapdragonom 835!

banner-mi-note-2
Nový rok znamená pre technologický svet nové inovácie, vyspelejšie technológie, ale aj čoraz výkonnejšie smartfóny. Rok 2017 nebude iný a po obrovskom úspechu najlepšieho minuloročného mobilného procesora z dielne amerického Qualcommu na nás čaká jeho nástupca.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Toľko očakávaný Qualcomm Snapdragon 835 čipset bol len pred niekoľkými hodinami oficiálne predstavený na aktuálne prebiehajúcom veľtrhu elektroniky CES 2017. V súčasnosti ide o zatiaľ najvýkonnejší mobilný procesor pre tohtoročné vlajkové lode, ktorý by sme v prvých smartfónoch mohli vidieť v druhom kvartáli tohto roka. Vôbec prvým čínskym zariadením sa má stať veľmi očakávané Xiaomi Mi6, ktorého prvenstvo teraz potvrdil jeden z hlavných pracovníkov čínskeho giganta.

xiaomi-mi6-prvy-so-snapom-835
Zdroj fotografie: Weibo

Podľa najnovších informácií Kevina Wanga, známeho analytika čínskeho výrobcu, Xiaomi už spustilo výrobu niekoľkých testovacích kusov nadchádzajúcej vlajkovej lodi, ktorá by mala prvé svetlo sveta uzrieť niekedy v apríli, podobne ako Galaxy S8 od juhokórejského Samsungu. Do bitky týchto dvoch výrobcov sa má zapojiť aj Asus, ktorý minulý rok ako prvý predstavil smartfón s aktualizovanou verziou populárneho čipsetu Snapdragon 820. Ako sa hovorí, kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva a v tomto prípade to bude zrejme platiť, keďže Asus má prísť s vlajkovou loďou vybavenou najnovším mobilným procesorom ešte skôr ako dvaja spomínaní giganti.

TIP: CES 2017: Snapdragon 835 je tu a je úžasný!

qualcomm-snapdragon-835-oficialne

Snapdragon 820 naľavo, v strede Snapdragon 835

zdroj fotografie: Qualcomm

Čo sa ostatných parametrov očakávaného Xiaomi Mi6 týka, vlajkový model má byť po dizajnovej stránke veľmi podobný phabletu Xiaomi Mi Note 2. Jeho zahnutý displej však príde s oveľa menšou uhlopriečkou a celkové rozmery Mi6-ky tak budú kompaktnejšie. Taktiež sa očakáva použitie duálneho fotoaparátu na zadnej strane zariadenia. Jedno je však isté. Xiaomi pri špecifikáciách svojich smartfónov nikdy nesklame a výnimkou určite nebude ani vlajková loď tohto roku.

TIP: Podľa analytika sa dočkáme predstavenia Xiaomi Mi6 skôr ako príde na svet Samsung Galaxy S8

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
23%
Chcem to
27%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
  • Xwert Is

    Bude vydané zarovno s Galaxy S8 človek by povedal že chcú aby si to ľudia všimli a aby radšej dali prednosť Xiaomi. Áno dali by keby Xiaomi neignorovalo to po čom zákazníci z Európy volajú a to sú LTE pásma….
    Nechápem tie ich konferencie v Európe keď ich telefóny nepodporujú tunajšie frekvencie načo potom robiť kolo toho taký Boom keď aj tak nič z toho. Vždy keď majú konferenciu očakávam že tam oznámia že začnú použivať globálne LTE a kde nič tu nič. Začínam si myslieť že túto situáciu spasí iba 5G a to si ešte ten rôčik ehm pár rôčikov počkáme.

    • majko. ucet

      4ka a t-com maju 4g aspon na mojej mi5 ;)