banner-mi5s
S prichádzajúcim novým rokom sa objavuje stále viac správ o novinkách, ktoré si pre nás výrobcovia smartfónov chystajú. Nedávno sme vás informovali o novom Xiaomi Mi6, ktorý príde s výkonným procesorom Snapdragon 835 a najnovšie správy hovoria, že ho výrobca na trh uvedie ešte skôr, ako stihne Samsung predstaviť svoj nový model Galaxy S8.

Všetci veľkí výrobcovia smartfónov si už brúsia zuby na nový procesor Snapdragon 835. Ten sa bude vyrábať novým 10 nm výrobným procesom, ktorého výroba mala spomaliť dodávky nového čipu a ohroziť tak skoré predstavenie Xiaomi Mi6. Podľa analytika ale táto situácia nastať nemusí, pretože si Xiaomi pripravuje svoje vlastné zásoby tohto čipu.

xiaomi-mi6-concept

Koncept Xiaomi Mi6

zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Správy o meškaní 10 nm procesorov sú vyvrátené a všetko ide podľa plánu

Ak sú tieto tvrdenia pravdivé, výrobca nás tak predsa len môže prekvapiť už 6. februára novým modelom Mi6, čo je ešte o týždeň skôr ako sa nedávno predpokladalo. Tým sa Xiaomi Mi6 stane prvým smartfónom na svete, ktorý príde s procesorom Snapdragon 835 a predbehol by tak aj veľkého favorita od Samsungu, model Galaxy S8.

xiaomi-mi-6-launch

Predpokladaný dátum predstavenia Mi6-ky

zdroj fotografie: Gizmochina

Kúpiť Xiaomi Mi MIX s 18 karátovým zlatom v takmer 200-eurovej zľave!
Kupón: MIXES

Situácia sa však ešte môže rapídne zmeniť, ak by sa LeEco rozhodlo znova predbehnúť Xiaomi, ako tomu bolo pri procesore Snapdragon 821, ktorý predstavil v novom modeli Le Pro 3. Rok 2017 sa ešte ani nezačal a výrobcovia sa už pomaly začínajú predbiehať, kto predstaví nové modely skôr. K nim sa môže pridať aj LG so svojou G6-kou, aby tiež predbehol svojich rivalov. Zatiaľ však nie je oficiálne potvrdený príchod Mi6-ky, preto sa môže situácia ešte zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom