banner-mi5s
S prichádzajúcim novým rokom sa objavuje stále viac správ o novinkách, ktoré si pre nás výrobcovia smartfónov chystajú. Nedávno sme vás informovali o novom Xiaomi Mi6, ktorý príde s výkonným procesorom Snapdragon 835 a najnovšie správy hovoria, že ho výrobca na trh uvedie ešte skôr, ako stihne Samsung predstaviť svoj nový model Galaxy S8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Všetci veľkí výrobcovia smartfónov si už brúsia zuby na nový procesor Snapdragon 835. Ten sa bude vyrábať novým 10 nm výrobným procesom, ktorého výroba mala spomaliť dodávky nového čipu a ohroziť tak skoré predstavenie Xiaomi Mi6. Podľa analytika ale táto situácia nastať nemusí, pretože si Xiaomi pripravuje svoje vlastné zásoby tohto čipu.

xiaomi-mi6-concept

Koncept Xiaomi Mi6

zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Správy o meškaní 10 nm procesorov sú vyvrátené a všetko ide podľa plánu

Ak sú tieto tvrdenia pravdivé, výrobca nás tak predsa len môže prekvapiť už 6. februára novým modelom Mi6, čo je ešte o týždeň skôr ako sa nedávno predpokladalo. Tým sa Xiaomi Mi6 stane prvým smartfónom na svete, ktorý príde s procesorom Snapdragon 835 a predbehol by tak aj veľkého favorita od Samsungu, model Galaxy S8.

xiaomi-mi-6-launch

Predpokladaný dátum predstavenia Mi6-ky

zdroj fotografie: Gizmochina

Kúpiť Xiaomi Mi MIX s 18 karátovým zlatom v takmer 200-eurovej zľave!
Kupón: MIXES

Situácia sa však ešte môže rapídne zmeniť, ak by sa LeEco rozhodlo znova predbehnúť Xiaomi, ako tomu bolo pri procesore Snapdragon 821, ktorý predstavil v novom modeli Le Pro 3. Rok 2017 sa ešte ani nezačal a výrobcovia sa už pomaly začínajú predbiehať, kto predstaví nové modely skôr. K nim sa môže pridať aj LG so svojou G6-kou, aby tiež predbehol svojich rivalov. Zatiaľ však nie je oficiálne potvrdený príchod Mi6-ky, preto sa môže situácia ešte zmeniť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]