Teraz čítate
LG G6 nebude vybavený Snapdragonom 835! Samsung si všetky zásoby necháva pre Galaxy S8

banner-galaxy-a3-a5
Tohtoročný barcelonský veľtrh s technológiami, MWC 2017, bude kľúčovou udalosťou pre mnoho výrobcov smartfónov, ktorí tam plánujú predstaviť svoje najnovšie technologické vízie v podobe vlajkových smartfónov pre aktuálny rok. Veľa sa očakáva aj od juhokórejského LG.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Po nie práve veľkom úspechu minuloročného modulárneho LG G5 výrobca sústreďuje všetky svoje sily na predstavenie čo najlepšej vlajkovej lode pre tento rok, aby si mohol napraviť svoju reputáciu. Od LG G6 sa očakáva pomerne veľa, no aktuálne správy pochádzajúce zo známeho webu Forbes neznejú dobre ako pre LG, tak ani pre fanúšikov. LG G6 podľa informácií nebude poháňaný najnovším Snapdragonom 835 a výrobca má použiť minuloročný Snapdragon 821. Za všetkým má stáť práve konkurenčný Samsung, ktorý sa podieľa na výrobe tohto čipsetu a všetky zásoby si necháva pre vlastnú vlajkovú loď, Samsung Galaxy S8.

qualcomm-snapdragon-835-oficialne
zdroj fotografie: Qualcomm

Zobraziť slovenskú cenu LG G5

Vyzerá to tak, že Samsung dostal od Qualcommu výhradné právo na použitie jeho najnovšieho čipsetu a pre ostatných výrobcov nebude vo veľkých množstvách dostupný skôr ako v apríli. Nová správa tiež hovorí o 14. apríli, kedy má byť Galaxy S8 predstavený pre domáci, juhokórejský trh. Toto by však mohlo znamenať oneskorenie predstavenia hneď niekoľkých vlajkových lodí, vrátane najočakávanejšieho čínskeho smartfónu tohto roka, Xiaomi Mi6. Rovnakému obmedzeniu zrejme čelilo aj taiwanské HTC, ktoré v nedávno predstavených vlajkových lodiach taktiež použilo starší Snapdragon 821.

LG G6

Toto je LG G6

zdroj fotografie: The Verge

Nie je to dávno, čo LG naznačilo, že nová G6-tka bude ideálnym smartfónom, ktorý ponúkne funkcie ako vode odolnosť, displej s jemným rozlíšením 2880 x 1440 pixelov či 6 GB RAM pamäťou. Sme veľmi zvedaví, ako celá situácia nakoniec dopadne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
  • Juraj Mikulička

    Svine hnusne samsungovske :-(. Tomu sa povie monopol jak hovado, ked si samsung diktuje podmienky a celu vyrobu novych snapov 835 si nechava len a len pre seba a svoje eso ťamťung eš ósem. A to sam prosim pekne pouzivam s4ku stale. Je toto vobec mozne v dnesnej dobe plnej globalizacie, obrovskych obchodnych kontraktov? Asi ano…..zial :-(.

  • peterpan

    Blbosť a kačica jak vyšitá..