banner-galaxy-a3-a5
Tohtoročný barcelonský veľtrh s technológiami, MWC 2017, bude kľúčovou udalosťou pre mnoho výrobcov smartfónov, ktorí tam plánujú predstaviť svoje najnovšie technologické vízie v podobe vlajkových smartfónov pre aktuálny rok. Veľa sa očakáva aj od juhokórejského LG.

Po nie práve veľkom úspechu minuloročného modulárneho LG G5 výrobca sústreďuje všetky svoje sily na predstavenie čo najlepšej vlajkovej lode pre tento rok, aby si mohol napraviť svoju reputáciu. Od LG G6 sa očakáva pomerne veľa, no aktuálne správy pochádzajúce zo známeho webu Forbes neznejú dobre ako pre LG, tak ani pre fanúšikov. LG G6 podľa informácií nebude poháňaný najnovším Snapdragonom 835 a výrobca má použiť minuloročný Snapdragon 821. Za všetkým má stáť práve konkurenčný Samsung, ktorý sa podieľa na výrobe tohto čipsetu a všetky zásoby si necháva pre vlastnú vlajkovú loď, Samsung Galaxy S8.

qualcomm-snapdragon-835-oficialne
zdroj fotografie: Qualcomm

Zobraziť slovenskú cenu LG G5

Vyzerá to tak, že Samsung dostal od Qualcommu výhradné právo na použitie jeho najnovšieho čipsetu a pre ostatných výrobcov nebude vo veľkých množstvách dostupný skôr ako v apríli. Nová správa tiež hovorí o 14. apríli, kedy má byť Galaxy S8 predstavený pre domáci, juhokórejský trh. Toto by však mohlo znamenať oneskorenie predstavenia hneď niekoľkých vlajkových lodí, vrátane najočakávanejšieho čínskeho smartfónu tohto roka, Xiaomi Mi6. Rovnakému obmedzeniu zrejme čelilo aj taiwanské HTC, ktoré v nedávno predstavených vlajkových lodiach taktiež použilo starší Snapdragon 821.

LG G6

Toto je LG G6

zdroj fotografie: The Verge

Nie je to dávno, čo LG naznačilo, že nová G6-tka bude ideálnym smartfónom, ktorý ponúkne funkcie ako vode odolnosť, displej s jemným rozlíšením 2880 x 1440 pixelov či 6 GB RAM pamäťou. Sme veľmi zvedaví, ako celá situácia nakoniec dopadne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom