Teraz čítate
Xiaomi Mi6 bude dostupné s klasickým aj zahnutým displejom. Poznáme ceny oboch verzií!

banner-mi-note-2
Tohtoročný svetový veľtrh spotrebnej elektroniky, CES 2017, je takmer na konci a pre fanúšikov smartfónov priniesol hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z tých najväčších bolo oficiálne predstavenia nového Snapdragon 835 procesora, ktorý má poháňať tohtoročné veľmi očakávané vlajkové lode od Xiaomi i Samsungu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Xiaomi Mi6 a Samsung Galaxy S8 sú snáď dva najočakávanejšie smartfóny prvej polovice tohto roka. Na jednej strane cenovo dostupná Čína, na tej druhej prémiová Južná Kórea. Títo dvaja veľkí súperi budú tento rok súťažiť o to, kto skôr predstaví vlastnú vlajkovú loď s najnovším Qualcomm Snapdragon 835 čipsetom. Okrem neho sa však budú snažiť zaujať aj ostatnými funkciami či dizajnom, ktorý na rozdiel od predpokladaných špecifikácií zatiaľ až tak nepoznáme. Mi6-ka sa zatiaľ ukázala len na niekoľkých fanúšikovských renderoch, ktoré veľmi reálne nepôsobili. My však vieme, že tohtoročná vlajková loď „čínskeho Apple“ dostane „kabát“ veľmi podobný phabletu Xiaomi Mi Note 2, avšak displej ako aj celkové rozmery Mi6-ky majú byť kompaktnejšie.

xiaomi-mi-note-2-oficialna-cn-cena

Oficiálne čínske ceny Xiaomi Mi Note 2

zdroj fotografie: Xiaomi

Okrem verzie so zahnutím bočných hrán displeja má Xiaomi uviesť aj verziu s klasickým, plochým displejom. Obe verzie budú pritom vybavené najnovším Snapdragonom 835, pričom ich odlišnosť bude v cene. Tie sme sa teraz vďaka čínskym médiám dozvedeli a vyzerajú veľmi reálne. Verzia s plochým displejom má byť na trh uvedená s oficiálnou čínskou cenovkou 2499 jüanov (343 €), zatiaľ čo prémiovejšiu verziu so zahnutým displejom si bude Xiaomi ceniť na oficiálnych 2999 jüanov, teda 411 €. Nielen displeje, ale aj kapacity RAM pamätí budú odlišné. Prvé informácie hovoria o dostupnosti verzií so 4 GB / 6 GB RAM pamäťami a 64 GB / 128 GB vnútorným úložiskom. Xiaomi Mi6 dostane aj aspoň 20 MPx duálny fotoaparát na zadnej strane.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi Note 2

xiaomi-mi-mix-a-mi-note-2-ceny-1

Cena Xiaomi Mi Note 2 pre nás hneď po predstavení

Ak by sa spomínané oficiálne čínske ceny potvrdili, pre nás, Európanov, by to znamenalo mierne vyššie ceny. Základná verzia Xiaomi Mi6 by mohla ísť okolo 420 – 450 €, zatiaľ čo verzia so zahnutým displejom by nás mohla vyjsť na 520 – 550 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
32%
Páči sa mi to
24%
Chcem to
12%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
32%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na kristian@fontech.sk
 • Kubo102030

  Tak žiaľ sa to potvrdilo… 343€ v Číne, u nás tých 420-450€ ale skôr tých 450€ a to len za verziu 4/64. Verzia 6/128 plochá aspoň 500€ a 6/128 zahnutá určite vysoko cez 600€…

  • peterpan

   xiaomi sa uz zacina opicit za huawei.. smutne

 • Flea

  Nech si ho nechaju