banner-mi-note-2
Tohtoročný svetový veľtrh spotrebnej elektroniky, CES 2017, je takmer na konci a pre fanúšikov smartfónov priniesol hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z tých najväčších bolo oficiálne predstavenia nového Snapdragon 835 procesora, ktorý má poháňať tohtoročné veľmi očakávané vlajkové lode od Xiaomi i Samsungu. 

Xiaomi Mi6 a Samsung Galaxy S8 sú snáď dva najočakávanejšie smartfóny prvej polovice tohto roka. Na jednej strane cenovo dostupná Čína, na tej druhej prémiová Južná Kórea. Títo dvaja veľkí súperi budú tento rok súťažiť o to, kto skôr predstaví vlastnú vlajkovú loď s najnovším Qualcomm Snapdragon 835 čipsetom. Okrem neho sa však budú snažiť zaujať aj ostatnými funkciami či dizajnom, ktorý na rozdiel od predpokladaných špecifikácií zatiaľ až tak nepoznáme. Mi6-ka sa zatiaľ ukázala len na niekoľkých fanúšikovských renderoch, ktoré veľmi reálne nepôsobili. My však vieme, že tohtoročná vlajková loď „čínskeho Apple“ dostane „kabát“ veľmi podobný phabletu Xiaomi Mi Note 2, avšak displej ako aj celkové rozmery Mi6-ky majú byť kompaktnejšie.

xiaomi-mi-note-2-oficialna-cn-cena

Oficiálne čínske ceny Xiaomi Mi Note 2

zdroj fotografie: Xiaomi

Okrem verzie so zahnutím bočných hrán displeja má Xiaomi uviesť aj verziu s klasickým, plochým displejom. Obe verzie budú pritom vybavené najnovším Snapdragonom 835, pričom ich odlišnosť bude v cene. Tie sme sa teraz vďaka čínskym médiám dozvedeli a vyzerajú veľmi reálne. Verzia s plochým displejom má byť na trh uvedená s oficiálnou čínskou cenovkou 2499 jüanov (343 €), zatiaľ čo prémiovejšiu verziu so zahnutým displejom si bude Xiaomi ceniť na oficiálnych 2999 jüanov, teda 411 €. Nielen displeje, ale aj kapacity RAM pamätí budú odlišné. Prvé informácie hovoria o dostupnosti verzií so 4 GB / 6 GB RAM pamäťami a 64 GB / 128 GB vnútorným úložiskom. Xiaomi Mi6 dostane aj aspoň 20 MPx duálny fotoaparát na zadnej strane.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi Note 2

xiaomi-mi-mix-a-mi-note-2-ceny-1

Cena Xiaomi Mi Note 2 pre nás hneď po predstavení

Ak by sa spomínané oficiálne čínske ceny potvrdili, pre nás, Európanov, by to znamenalo mierne vyššie ceny. Základná verzia Xiaomi Mi6 by mohla ísť okolo 420 – 450 €, zatiaľ čo verzia so zahnutým displejom by nás mohla vyjsť na 520 – 550 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP