Ak pravidelne sleduješ dianie v kruhoch čínskych smartfónov, určite ti neunikla informácia o zdražovaní týchto obľúbených inteligentných zariadení. Vyššie ceny sa zatiaľ týkali len lacnejších modelov, no na rade majú byť aj prichádzajúce vlajkové lode.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínske smartfóny sú populárne po celom svete najmä vďaka ich nízkym cenám a perfektnej výbave. Pomer týchto dvoch veľmi dôležitých faktorov z nich vytvára naozaj zaujímavé zariadenia. Od konca roka 2016 však počúvame nie veľmi potešujúce správy o zdražovaní toľko obľúbených fónov z Číny. Len nedávno sme informovali o zdražení prvých modelov, konkrétne všetky tri smartfóny z portfólia Xiaomi Redmi 4, pričom vyššiu cenovku dostal aj M5 Note od Meizu. Zvyšovanie cien sa však podľa nových správ dotkne aj nadchádzajúcich vlajkových lodí od Xiaomi a Huawei.

Huawei P10 ceny

Predpokladané ceny Huawei P10

zdroj fotografie: Weibo

Slovenská cena Huawei P9

Konkrétne bude reč o veľmi očakávaných modeloch, Xiaomi Mi6 a Huawei P10. Kým vyššie spomínané smartfóny nižšej až strednej triedy zdraželi len o 100 juanov (cca 13,5 €), v prípade týchto vlajkových lodí má ísť až o trojnásobok tejto sumy. Hlavným dôvodom zdraženia týchto dvoch modelov majú byť vyššie ceny za pamäte a taktiež displeje.

Xiaomi Mi5

Oficiálne čínske ceny Xiaomi Mi5 po predstavení

zdroj fotografie: Xiaomi

Vyššie ceny hlavných komponentov sa tak odrazia na finálnej cene pre zákazníka. Xiaomi Mi6 aj Huawei P10 na trh prídu s cenami vyššími o 300 juanov (cca 40 €) v porovnaní s predošlou generáciou týchto smartfónov. Cena základnej verzie Xiaomi Mi6 by tak mala začínať na 2299 juanoch (313 €), pričom Huawei P10 bude doteraz najdrahší smartfón z celej P rady. Jeho štartovacia cenovka sa má zastaviť na vysokých 3488 juanoch, čo je v prepočte 475 €. Samozrejme, ide o ceny pre domáci, čínsky trh. Čiastky za tieto smartfóny pre nás sa budú opäť líšiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
83%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]