Xiaomi svojich verných fanúšikov na jar tohto roka potešilo modelom Mi6, ktorý prevzal žezlo po minuloročnej a extrémne obľúbenej Mi5-ke. Vďaka svojej výbave je táto novinka hodná označenia vlajkovej lode, ktorá zároveň prináša slušnú batériu. Práve tento hardvér nového Xiaomi Mi6 je teraz možné vylepšiť špeciálnymi úpravami, ktoré dokážu jeho kapacitu niekoľkonásobne zväčšiť.

Mnohí milovníci nadupaných smartfónov sa dočkali poriadnej vlajkovej lode v apríli tohto roka, keď Xiaomi predstavilo svoj model Mi6. Jeho výbava zahŕňa špičkový procesor Snapdragon 835, s ktorým spolupracuje veľká operačná pamäť RAM s kapacitou 6 GB. Ako správnemu high-endu mu nechýba ani duálny fotoaparát, krásny 5,15″ displej a mnoho ďalších skvelých vlastností. Kvalitná konštrukcia v sebe tiež skrýva batériu s kapacitou 3350 mAh, ktorá si na jedno nabitie poradí aj s niekoľkými dňami práce. Niekomu však veľkosť akumulátora nemusí príliš vyhovovať, a tak siahne po externom zdroji v podobe powerbanky. Teraz sa ale naskytá možnosť zväčšiť kapacitu batérie priamo v samotnom smartfóne.

Xiaomi Mi6 batériazdroj fotografie: Taobao

Xiaomi Mi6 bez DPH za 368 € vďaka kupónu MiHK4G
Potrebné je zvoliť dopravu EU Express!

Investícia nie je vôbec drahá

Pre tých, ktorí sú ochotní trocha riskovať, ponúka čínsky e-shop Taobao možnosť zakúpiť si zdroj energie pre Mi6-ku s niekoľkonásobne väčšou kapacitou. Táto modifikácia však zasahuje priamo do konštrukcie. Pôvodný zadný kryt je v tomto prípade odobratý a nahradený špeciálnym kusom, ktorý dokáže zakryť veľkú batériu z dielne Sony. Tá ponúkne používateľovi omnoho viac energie ako pôvodný model. Na výber sú verzie s kapacitou 6700 mAh, 7000 mAh či najväčší variant s 9000 mAh. Cena „najmenšej“ verzie je stanovená na 28 €, pričom stredný model je zhruba o 4 € drahší. Za poslednú z trojice zákazník zaplatí 43 €, no treba mať na pamäti, že takáto úprava poruší záručné podmienky výrobcu.

zdroj fotografií: Taobao

Oplatí sa riskovať?

Po aplikovaní jedného z týchto veľkých akumulátorov však už nebude možné vrátiť späť pôvodný kryt smartfónu. S väčšou kapacitou batérie tak príde aj väčšia hmotnosť a hrúbka, s ktorou Xiaomi Mi6 už nebude vyzerať tak elegantne. Taktiež nie je isté, či je tento spôsob zväčšenia kapacity bezpečný a z toho dôvodu je lepšie siahnuť po špeciálnom kryte so zabudovanou batériou. Jeden taký ponúka aj spomínaný e-shop, a to s kapacitou 6000 mAh a zabudovanou technológiou bezdrôtového nabíjania. Jeho cena sa pohybuje na úrovni iba 27 €, čím je nielen lacnejší, ale aj omnoho bezpečnejší.

Xiaomi Mi6 kryt s batériouzdroj fotografie: Taobao

6000 mAh batéria pre Xiaomi Mi6 v kryte

Podobné modifikácie smartfónov sú pomerne riskantným krokom ako predĺžiť výdrž batérie na jedno nabitie, no pri takýchto vlajkových lodiach ako je Xiaomi Mi6 je lepšie držať sa pri zemi a neničiť pôvodnú, precízne spracovanú konštrukciu nevkusnými úpravami akumulátora. Takéto zmeny sa môžu podpísať nielen na dizajnovej, ale aj na funkčnej stránke samotného smartfónu. Siahol by si po takomto „tuningu“, aby si zvýšil kapacitu batérie svojej Mi6-ky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP