Zrejme sa zhodneme na tom, že najväčším nedostatkom smartfónov od Xiaomi je, minimálne pre nás Slovákov, ich neúplná podpora tunajších LTE frekvencií. Vyzerá to však tak, že sa tento v našich končinách obľúbený výrobca konečne spamätal, keďže pásmo B20 zahrnul do svojej najnovšej vlajkovej lode.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tá, ako iste dobre vieš, nesie označenie Xiaomi Mi6, pričom bola doposiaľ predávaná len vo verzii bez podpory 800 MHz LTE frekvencie. To sa však už čoskoro konečne zmení a fanúšikovia sa tak dočkajú aj oficiálnej globálnej verzie. Táto verzia je vo všetkom zhodná s čínskou verziou, pričom rozdiel je len v počte podporovaných LTE frekvencií.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Predpokladaná cena Xiaomi Mi6 Global

A tiež cene. E-shop Geekbuying ako prvý zaradil globálnu verziu Xiaomi Mi6 do ponuky, pričom ich odhadovaná cena je niečo nad 460 €. Veríme však, že cena globálnej verzie Mi6-ky poletí dole rovnako rýchlo ako cena čínskej, ktorá klesá každým týždňom. Súčasťou tejto verzie bude, samozrejme, aj oficiálna európska nabíjačka a tiež kompletná CE certifikácia.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Ako je možné, že spoločnosť Xiaomi predáva svoje kvalitné produkty za takú nízku cenu?

Čo sa dostupnosti týka, Xiaomi Mi6 Global má na trhu prísť niekedy v treťom kvartáli tohto roka, čo je takmer za rohom. Aby toho nebolo málo, pošuškáva sa aj o globálnej verzii populárneho Xiaomi Mi5. Informácie o tomto modeli však nie sú potvrdené a je stále otázne, či sa Xiaomi rozhodne na trh vypustiť Mi5-ku s podporou 800 MHz LTE frekvencie. Už by sa ale patrilo.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
39%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
17%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]