Zrejme sa zhodneme na tom, že najväčším nedostatkom smartfónov od Xiaomi je, minimálne pre nás Slovákov, ich neúplná podpora tunajších LTE frekvencií. Vyzerá to však tak, že sa tento v našich končinách obľúbený výrobca konečne spamätal, keďže pásmo B20 zahrnul do svojej najnovšej vlajkovej lode.

Tá, ako iste dobre vieš, nesie označenie Xiaomi Mi6, pričom bola doposiaľ predávaná len vo verzii bez podpory 800 MHz LTE frekvencie. To sa však už čoskoro konečne zmení a fanúšikovia sa tak dočkajú aj oficiálnej globálnej verzie. Táto verzia je vo všetkom zhodná s čínskou verziou, pričom rozdiel je len v počte podporovaných LTE frekvencií.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Predpokladaná cena Xiaomi Mi6 Global

A tiež cene. E-shop Geekbuying ako prvý zaradil globálnu verziu Xiaomi Mi6 do ponuky, pričom ich odhadovaná cena je niečo nad 460 €. Veríme však, že cena globálnej verzie Mi6-ky poletí dole rovnako rýchlo ako cena čínskej, ktorá klesá každým týždňom. Súčasťou tejto verzie bude, samozrejme, aj oficiálna európska nabíjačka a tiež kompletná CE certifikácia.


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Ako je možné, že spoločnosť Xiaomi predáva svoje kvalitné produkty za takú nízku cenu?

Čo sa dostupnosti týka, Xiaomi Mi6 Global má na trhu prísť niekedy v treťom kvartáli tohto roka, čo je takmer za rohom. Aby toho nebolo málo, pošuškáva sa aj o globálnej verzii populárneho Xiaomi Mi5. Informácie o tomto modeli však nie sú potvrdené a je stále otázne, či sa Xiaomi rozhodne na trh vypustiť Mi5-ku s podporou 800 MHz LTE frekvencie. Už by sa ale patrilo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP