Xiaomi si získalo srdcia mnohých fanúšikov po celom svete nielen kvôli výkonným smartfónom za skvelé ceny, ale aj inými inteligentnými produktami, ktoré na trhu nemajú obdoby. Ich dostupnosť na slovenskom trhu nebola vždy jednoduchá. Teraz však spoločnosť Xiaomi oficiálne prichádza na Slovensko.

Túto skvelú informáciu priniesli nemecké noviny Handelsblatt, ktorým ju potvrdil samotný riaditeľ Xiaomi, Liu Yi. Slovenskí fanúšikovia spoločnosti sa tak môžu tešiť na široký rad produktov a smartfónov. Tie boli vždy známe skvelým pomerom cena/výkon. V minulosti bola dostupnosť smartfónov a iných produktov značky Xiaomi dosť obmedzená.

Oficiálna distribúcia na Slovensku, v Česku a iných krajinách

Na Slovensku sa dali zakúpiť len z neoficiálnych distribúcií, prípadne objednať zo zahraničných e-shopov. Práve v prípade objednávok zo zahraničia častokrát hrozilo, že colný úrad kupujúcemu vyrubí daň a poplatok za colnú kontrolu. Teraz sa všetko mení. Na Slovensko prichádza oficiálna distribúcia smartfónov a čoskoro aj ďalších produktov značky Xiaomi. Okrem Slovenska sa z oficiálnej distribúcie môžu tešiť krajiny východnej a západnej Európy, ako sú Česká republika, Maďarsko, Rusko, Ukrajina a pobaltské štáty či dokonca Grécko.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Redmi 4X sa stáva svetovo najlacnejším smartfónom so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom


zdroj fotografie: Xiaomi

Tešiť sa môžeme aj na Xiaomi ekosystém

Oficiálnu distribúciu pre Slovensko zabezpečuje distribútor IRD. Ten už na Slovensko produkty Xiaomi distribuuje niekoľko mesiacov. V distribúcii sa aktuálne nachádzajú smartfóny Xiaomi Redmi 4A, Redmi 4X a Redmi Note 4 (X), všetky v oficiálnych globálnych verziách. Smartfóny spĺňajú všetky európske štandardy a sú priamo určené pre európske trhy. Už teraz sa však môžeš tešiť aj na globálnu verziu vlajkovej lodi Xiaomi Mi6, ktorá v oficiálnej distribúcii na Slovensko dorazí v najbližších mesiacoch.


zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Mi Band 2 za fantastických 14,63 €
Zľavový kupón PA3642S + zľava po registrácii

Okrem smartfónov sa dočkáme aj ostatných produktov z ekosystému spoločnosti Xiaomi. Z neho môžeme spomenúť známe produkty ako náramok Mi Band 2, smartwatch Huami AMAZFIT, 10 000 mAh Mi Power Bank 2, Mi TV Box, Mi Router, čističku vzduchu a mnoho ďalších.

Cenová dostupnosť má zostať zachovaná, pridá sa lokálny servis

Najväčším lákadlom produktov spoločnosti Xiaomi je nepochybne ich perfektný pomer ceny a kvality. Cenová dostupnosť týchto zariadení má zostať zachovaná aj na našom trhu, no konkrétne ceny sú zatiaľ neznáme. Ďalšou perfektnou správou je lokálny servis na celé portfólio Xiaomi produktov. Distribútor poskytuje kompletnú 2-ročnú záruku, pričom servisné stredisko sa nachádza v Prahe. Xiaomi bolo vždy známe svojím cieľom ovládnuť globálne trhy a teraz si tento sen postupne plní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom