banner-mi5-pro

Americký Apple inšpiruje iné technologické spoločnosti už celé desaťročia. Ak by sme sa v roku 2008 nedočkali prvého iPhonu, smartfóny s Androidom by zrejme nevyzerali tak ako dnes vyzerajú. Najnovší prírastok do “jablčnej“ rodiny okrem iného disponuje aj prelomovým domovským tlačidlom, ktoré viac už nie je hardvérové. Po dotyku sa spätná odozva snaží napodobniť pocit, aký vzniká pri stlačení klasického hardvérového tlačidla.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Apple týmto riešením sleduje hlavne zníženie pravdepodobnosti poškodenia svojho najúspešnejšieho produktu. Kým predchádzajúce generácie iPhonov disponovali klasickým hardvérovým tlačidlom, tak práve to patrilo medzi najkazivejšie súčiastky. Naša obľúbená čínska spoločnosť Xiaomi sa zrejme inšpirovala od svojej konkurencie, nakoľko  najnovšie správy o pripravovanom Xiaomi Mi5S tvrdia, že príde s veľmi podobným riešením svojho domovského tlačidla.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

mi-5s-weibo

Táto nová informácia pochádza z dôveryhodného zdroja, ktorým je Kevin Wang, teda riaditeľ technologického výskumu v spoločnosti IHS. Ten prednedávnom uverejnil na sociálnej sieti Weibo nový príspevok, v ktorom uvádza, že Mi5S bude mať ultrazvukový skener odtlačkov prstov implementovaný v domovskom tlačidle. Toto tlačidlo však má byť umiestnené pod displejom a má ponúknuť podobné mechanické riešenie ako iPhone 7. Ako bolo povedané, skener odtlačkov bude obohatený o ultrazvukové snímanie od spoločnosti Qualcomm. To zaručí dokonalú odozvu a skener by dokonca mal byť schopný rozoznať odtlačky aj v tom prípade, že sú vaše prsty vlhké.

xiaomi-mi5-cierna

Xiaomi Mi5

Podľa predošlých správ vieme, že nad týmto tlačidlom má byť umiestnený 5,15″ FullHD displej. Kvalitné dielenské spracovanie má ďalej skrývať procesor Snapdragon 821. O graficky náročnejšie operácie sa postará akcelerátor Adreno 530. Pamäť RAM dostane kapacitu 6 GB a interné úložisko pojme 256 GB dát. Systém Andorid 6.0 Marsmallow bude obalený do grafickej nadstavby MIUI 8. Staršie úniky tiež priniesli informácie o 16 MPx fotoaparáte so 4-osou optickou stabilizáciou a 3490 mAh batérii.

TIP: Xiaomi Mi5S prešiel benchmarkom AnTuTu, Snapdragon 821 potvrdený

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
22%
Chcem to
44%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
6%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]