banner-mi5-proXiaomi Mi5, ktorý sa svojho oficiálneho predstavenia dočkal vo februári tohto roka, spôsobil hotové šialenstvo. Zrejme najväčšiu zásluhu mal na tom fakt, že obľúbenému čínskemu výrobcovi trvalo dlhých 18 mesiacov, kým predstavil novú vlajkovú loď. Spoločnosť však plánuje súčasnú vlajkovú loď vylepšiť o nové vnútornosti, aby naďalej dokázala stíhať dravej konkurencii.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vylepšený model má niesť názov Xiaomi Mi5S a dnes sme sa dočkali ďalšieho úniku. Nové informácie pochádzajú z dobre známej benchmarkovej aplikácie AnTuTu, kde sa objavili špecifikácie tohto zariadenia. Dozvedeli sme sa tak, že model Mi5S bude bežať na operačnom systéme Android 6.0.1 Marshmallow, ktorý bude prekrývať nadstavba MIUI 8. Predchádzajúce úniky priniesli informácie o tom, že smartfón ponesie 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 821. Dnes túto informáciu potvrdzuje aj najznámejší benchmark a je teda takmer isté, že Xiaomi Mi5S skutočne príde s najlepším procesorom od Qualcommu. Pri grafickom výkone bude dopomáhať jednotka Adreno 530, ktorá bez problémov vykreslí náročné 3D hry na 5,15-palcovom FullHD displeji.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-5s-sd821-antutu

Uvedené špecifikácie sa mohli postarať o skóre na úrovni 150 až 160 tisíc bodov. Nanešťastie, informácie o veľkosti RAM pamäte, či interného úložiska nefigurujú v najnovšom úniku. Z toho predošlého však vieme, že by mala novinka staviť na enormných 6 GB RAM pamäte a obrovské 256 GB interné úložisko. Stále je tu však možnosť, že sa dočkáme viacerých pamäťových verzií. Po fotografickej stránke poteší opäť 16 MPx snímač so 4-osou optickou stabilizáciou a PDAF zaostrovaním, ktorý však po novom využije nižšiu clonu f/1.8. Batéria by mala ponúknuť kapacitu 3490 mAh s podporou rýchleho nabíjania. Oficiálny dátum predstavenia je, bohužiaľ, stále neznámy a rovnako aj odhadovaná predajná cena.

TIP: Xiaomi Mi5S príde so 6 GB RAM, procesorom Snapdragon 821 a 3490 mAh batériou

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
68%
Chcem to
27%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]