banner-mi5-pro
Na čínskom smartfónovom fronte to opäť vrie! Súboj o najlacnejší smartfón s najvýkonnejším procesorom sveta naberá na obrátkach. Hotové šialenstvo však vypukne už o štyri dni, kedy má svetlo sveta uzrieť nadchádzajúca vlajková loď spoločnosti Xiaomi spolu so zväčšenou a možno aj zmenšenou verziou. Dávnejšie dohady tvrdili, že cena bude vyššia ako predpokladáme, no najnovšie informácie tvrdia pravý opak.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Technologický trh sa nadobro zmenil. V neďalekej minulosti sme boli zvyknutí na pravidelnú, ročnú prestávku medzi predstavovaním nových vlajkových zariadení. Rýchla doba si však vyžiadala rýchlejší dopyt po nových top-end modeloch, čo zapríčinilo, že sa doba medzi predstavovaním značne skrátila. Potvrdzuje to nedávno predstavené LeEco Le Pro 3, ktoré nechalo svojho predchodcu kraľovať iba 5 mesiacov. Spoločnosť Xiaomi taktiež urýchlila proces výroby a obľúbenú Mi5-ku tak po 7 mesiacoch nahradí vylepšený model, Xiaomi Mi5S. Ten sa dočká aj svojej zväčšenej verzie, ktorá ponesie v mene prívlastok Plus a jedná sa v podstate o očakávaný phablet Mi Note 2.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP: Xiaomi zverejnilo teasery všetkých smartfónov rady Mi na počesť novinky Mi5S

Oba tieto vlajkové modely ponesú famózne špecifikácie, ktoré budú kráčať ruka v ruke s priaznivou predajnou cenou. Xiaomi Mi5S zrejme príde vo viacerých pamäťových verziách, avšak najnovšie správy odhaľujú cenu len jednej z nich. Táto verzia dostane do vienka 6 GB RAM pamäte, 64 GB interné úložisko a rovnako aj procesor Snapdragon 821. Xiaomi si nacení tieto výkonné špecifikácie na výbornú sumu 267 €. Väčší model Xiaomi Mi5S Plus by rovnako nemal narobiť veľký vietor vo vašej peňaženke a verzia obsahujúca opäť Snapdragon 821, 6 GB RAM, a obrovské 256 GB interné úložisko bude stáť po prepočte stále pekných 401 €. Po pripočítaní povinných poplatkov sa tak cena oboch zariadení mierne zvýši, no stále dokáže potešiť.

xiaomi-mi-5s-dual-cameras

TIP: Nový teaser potvrdzuje prvotriedny výkon smartfónu Xiaomi Mi5S

To však nie je ani zďaleka všetko. Spoločnosť najnovšie uverejnila aj mierne prekvapivý teaser, ktorý láka na duálny fotoaparát. Doteraz sme predpokladali, že Xiaomi Mi5S príde len s jediným snímačom na zadnej strane. Všetko však bude úplne inak a čínsky výrobca nám tak urobil skutočne radosť. Okrem toho sa ďalej môžme tešiť na novú ultrazvukovú technológiu skenera odtlačkov prstov, NFC a slávnu grafickú nadstavbu MIUI 8. Na eufóriu radosti si však budeme musieť počkať ešte do 27. septembra, kedy všetko oficiálne vypukne.

Tak čo, tešíte sa?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
70%
Chcem to
27%
Mám to
2%
Nepáči sa mi to
2%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]