banner-minote-proPosledných niekoľko týždňov je okolo spoločnosti Xiaomi poriadne rušno. Špekuluje sa o predstavení prvých smartwatch, taktiež by nás nemal minúť prvý notebook tejto spoločnosti a v neposlednom rade by sme sa čo nevidieť mali dočkať aj smartfónov Mi5S a Mi Note 2.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Mi5S by mala byť mierne vylepšenou verziou klasickej Mi5-ky s pravdepodobne rovnakým dizajnom. Xiaomi Mi Note 2 zas predstavuje dlho očakávaný upgrade prvej generácie tohto tabletofónu s 5,7-palcovým displejom. Vyzerá to tak, že tieto dve zariadenia budú predstavené naozaj blízko po sebe, dokonca je pravdepodobné, že sa ich oboch dočkáme v jeden deň. Ďalej sa povráva, že ich nebude spájať iba dátum predstavenia alebo logo výrobcu, ale aj displej citlivý na tlak. Ten by mal prísť s vylepšenou technológiou zaznamenávania tlaku a s oveľa väčšou podporou v samotnom systéme, ako ponúka konkurencia. Hravo vraj prekonáva Huawei Mate S, ktorý prišiel s touto technológiou ako úplne prvý smartfón na svete a poľahky si poradí aj s Meizu Pro 6, ktorý taktiež neponúkol veľký priestor na využitie tejto zaujímavej technológie.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


[tip color=“white“]TIP:  Recenzia | Meizu Pro 6: Vybrúsený diamant s niekoľkými nedostatkami [/tip]
meizu-pro-6-hands-on-fotky (32)

Meizu Pro 6

Napriek tomu, že novinky prídu s vylepšenou technológiou rozpoznávania tlaku, budú mať tieto smartfóny od Xiaomi predsa len jedného dôstojného súpera. Je ním spoločnosť Apple, ktorá svoje zariadenia vybavila technológiou s názvom 3D Touch už minulý rok. Tá ponúka oveľa väčšie využitie a implementáciu v systéme ako konkurencia s Androidom. Práve kvôli tomuto faktu nás nesmierne teší, že by novinky od Xiaomi mohli predstavovať dôstojnú konkurenciu pre smartfóny s logom nahryznutého jablka. Taktiež netreba zabudnúť na to, že spoločnosť Huawei chystá reparát a už o 2 mesiace. Svetlo sveta uzrie druhá generácia smartfónu s označením Huawei Mate S2. Ešte len minulý mesiac sme mohli počuť viacero únikov o týchto dvoch prémiových zariadeniach. Xiaomi Mi5S by mal prísť s rovnakou veľkosťou a rozlíšením displeja, do ktorého by sa mala pridať iba vyššie spomínaná technológia.

[tip color=“white“]TIP: Detailnejšie špecifikácie všetkých verzií Xiaomi Mi Note 2 opäť na obzore [/tip]

Očakáva sa tiež vylepšenie skenera odtlačkov prstov pomocou ultrazvukového snímania Qualcomm Ultrasonic. Vylepšenia sa môžno dočká aj hlavný fotoaparát, ktorý by mohol ponúknuť dva snímače. Pokiaľ ide o najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti, s veľkou pravdepodobnosťou sa ňou stane Xiaomi Mi Note 2, ktorý príde s 5,7-palcovým FullHD, respektíve 2K displejom v závislosti od verzie zariadenia. Všetky jeho verzie by však mali ponúknuť najnovší a doteraz stále nepoužitý procesor Snapdragon 821, ktorý by sa mohol nachádzať aj v modeli Mi5S. Ďalej sa očakáva skener odtlačkov prstov integrovaný v domovskom tlačidle, keramické telo a najvyššia verzia by podľa všetkého mohla ponúknuť aj zahnutý displej. Obe tieto zariadenia budú predstavené niekedy v auguste, čo nám dáva ešte mesiac na odhalenie ďalších informácii.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom