Xiaomi Mi5S a Mi Note 2 by mali prísť s displejmi, ktoré ponúknu pokročilejšiu technológiu rozpoznávania tlaku

banner-minote-proPosledných niekoľko týždňov je okolo spoločnosti Xiaomi poriadne rušno. Špekuluje sa o predstavení prvých smartwatch, taktiež by nás nemal minúť prvý notebook tejto spoločnosti a v neposlednom rade by sme sa čo nevidieť mali dočkať aj smartfónov Mi5S a Mi Note 2.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Mi5S by mala byť mierne vylepšenou verziou klasickej Mi5-ky s pravdepodobne rovnakým dizajnom. Xiaomi Mi Note 2 zas predstavuje dlho očakávaný upgrade prvej generácie tohto tabletofónu s 5,7-palcovým displejom. Vyzerá to tak, že tieto dve zariadenia budú predstavené naozaj blízko po sebe, dokonca je pravdepodobné, že sa ich oboch dočkáme v jeden deň. Ďalej sa povráva, že ich nebude spájať iba dátum predstavenia alebo logo výrobcu, ale aj displej citlivý na tlak. Ten by mal prísť s vylepšenou technológiou zaznamenávania tlaku a s oveľa väčšou podporou v samotnom systéme, ako ponúka konkurencia. Hravo vraj prekonáva Huawei Mate S, ktorý prišiel s touto technológiou ako úplne prvý smartfón na svete a poľahky si poradí aj s Meizu Pro 6, ktorý taktiež neponúkol veľký priestor na využitie tejto zaujímavej technológie.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>meizu-pro-6-hands-on-fotky (32)

Meizu Pro 6

Napriek tomu, že novinky prídu s vylepšenou technológiou rozpoznávania tlaku, budú mať tieto smartfóny od Xiaomi predsa len jedného dôstojného súpera. Je ním spoločnosť Apple, ktorá svoje zariadenia vybavila technológiou s názvom 3D Touch už minulý rok. Tá ponúka oveľa väčšie využitie a implementáciu v systéme ako konkurencia s Androidom. Práve kvôli tomuto faktu nás nesmierne teší, že by novinky od Xiaomi mohli predstavovať dôstojnú konkurenciu pre smartfóny s logom nahryznutého jablka. Taktiež netreba zabudnúť na to, že spoločnosť Huawei chystá reparát a už o 2 mesiace. Svetlo sveta uzrie druhá generácia smartfónu s označením Huawei Mate S2. Ešte len minulý mesiac sme mohli počuť viacero únikov o týchto dvoch prémiových zariadeniach. Xiaomi Mi5S by mal prísť s rovnakou veľkosťou a rozlíšením displeja, do ktorého by sa mala pridať iba vyššie spomínaná technológia.

Očakáva sa tiež vylepšenie skenera odtlačkov prstov pomocou ultrazvukového snímania Qualcomm Ultrasonic. Vylepšenia sa môžno dočká aj hlavný fotoaparát, ktorý by mohol ponúknuť dva snímače. Pokiaľ ide o najnovšiu vlajkovú loď spoločnosti, s veľkou pravdepodobnosťou sa ňou stane Xiaomi Mi Note 2, ktorý príde s 5,7-palcovým FullHD, respektíve 2K displejom v závislosti od verzie zariadenia. Všetky jeho verzie by však mali ponúknuť najnovší a doteraz stále nepoužitý procesor Snapdragon 821, ktorý by sa mohol nachádzať aj v modeli Mi5S. Ďalej sa očakáva skener odtlačkov prstov integrovaný v domovskom tlačidle, keramické telo a najvyššia verzia by podľa všetkého mohla ponúknuť aj zahnutý displej. Obe tieto zariadenia budú predstavené niekedy v auguste, čo nám dáva ešte mesiac na odhalenie ďalších informácii.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]