banner-mi-note-2
Celkom určite si ešte spomínate na obdobie spred troch rokov, kedy dvojica svetových technologických gigantov súperila v tom, komu sa ako prvému podarí vyprodukovať smartfón so zahnutým zobrazovacím panelom. Hoci v tomto súboji jasne zvíťazila spoločnosť LG, tak treba povedať, že väčší komerčný úspech zaistili zahnuté displeje práve od Samsungu.

Pravdou je, že sa modelový rad LG G Flex tešil veľkej obľube, no napriek tomu sme sa celkovo dočkali len dvoch zariadení s netradičnou „ohybnou“ konštrukciou. Posledné z nich zavítalo na trh ešte v januári roku 2015, čo sú už takmer dva roky. O pripravovanom nástupcovi niet ani chýru ani slychu, a tak LG otvára dvere konkurencii. Dieru na trhu, ktorá zostala po smartfóne LG G Flex 2, sa podľa uniknutej fotografie pokúsi vyplniť spoločnosť Xiaomi.

Xiaomi Mi Note 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-curved-display-smartphone-leak_1-800x800

Nepôjde pritom o priamu konkurenciu, nakoľko juhokórejská spoločnosť dodáva displeje do zahnutého Xiaomi Mi Note 2 a ak sa raz skutočne dočkáme smartfónu s touto zaujímavou konštrukciou, tak s najväčšou pravdepodobnosťou opäť dostane displej od LG. Pravdou je, že toto zaujímavé ohnutie celej konštrukcie má viacero kladov, no nájde sa aj zopár záporov.

maxresdefault

LG G Flex 2 a LG G Flex

Pri manipulácii so zariadením takto ohnutý prístroj lepšie padne do ruky a samotná vrchná a spodná hrana displeja je používateľovi ľahšie prístupná. Naopak nevýhodou je prenášanie takéhoto smartfónu, nakoľko do vrecka nohavíc nesadne úplne ideálne. Viac informácií o tomto záhadnom zariadení doposiaľ známych nie je a taktiež nepoznáme ani jeho názov. Faktom však zostáva, že sa Xiaomi nebojí skúšať nové veci a takáto zdravá hravosť sa nám nesmierne páči.

TIP: Xiaomi pripravuje viacero zariadení s vysnenou 800 MHz LTE frekvenciou!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP