Človek by ani nepovedal, no je to už viac ako rok, čo bolo predstavené Xiaomi Mi5. So stále zvyšujúcim sa dopytom po novej vlajkovej lodi Mi6, si už určite mnohí kládli otázku, kedy Xiaomi vyradí z ponuky minuloročný model. Žiaľ, tento čas práve nastal.

Minuloročná vlajková loď čínskeho giganta je už na trhu nejaký ten čas. Teraz, teda skoro dva mesiace po predstavení modelu Mi6, sa spoločnosť rozhodla vyradiť z ponuky svojho oficiálneho webu staršiu, no pritom stále čoraz populárnejšiu Mi5-ku. Ukončenie predaja na oficiálnej stránke Xiaomi však nemusí znamenať, že kúpa od iných predajcov nebude možná. Zatiaľ ju čínski predajcovia stále majú v ponuke, pričom aktuálne najnižšia cena je 193 €. Aj keď od uvedenia Mi5 ubehol už minimálne rok, zariadenie v žiadnom prípade nestráca dych pri porovnaní s tohtoročnými vlajkovými loďami.

XIaomi Mi5zdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

Aktuálne najnižšia cena Xiaomi Mi5

Xiaomi Mi5 so svojim krásnym „unibody“ dizajnom, ktorého dominantou je 3D zakrivené sklo na zadnej strane, ma stále čo ponúknuť. Srdcom je výkonný Snapdragon 820. K plynulému chodu dopomáha rýchla LPDDR4 operačná pamäť s kapacitou 3 alebo 4 GB RAM. K bleskovým reakciám používateľského prostredia výrazne prispieva aj interné 32/64/128 GB úložisko. Nezabudnime však ani na 16 MPx hlavný fotoaparát disponujúci 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu. Xiaomi Mi5-ku obdarovalo aj novým USB-C štandardom či 3000 mAh batériou. Telefón, samozrejme, beží na skvelej nadstavbe MIUI.

xiaomi mi5
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Pred ôsmimi mesiacmi som si kúpil Xiaomi Mi5 a lepšie som spraviť nemohol. Toto sú moje dlhodobé skúsenosti

Ak teda hľadáš zariadenie so špičkovou kvalitou spracovania, vysokým výkonom, skvele odladeným softvérom a nehodláš utratiť veľa, určite ti odporúčame kúpu Mi5-ky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom