Jednoznačne najočakávanejším čínskym smartfónom tohto roka bolo Xiaomi Mi6. Len nedávno sme sa dočkali jeho oficiálneho príchodu, no mnohých fanúšikov sklamalo. Ak si medzi nimi, máme pre teba perfektnú správu. Príchodom nového modelu padá cena toho staršieho, ktorý je však stále špičkový a o to zaujímavejší.

Predstavenie najnovšieho Xiaomi Mi6 tentokrát nespôsobilo tak obrovský WOW efekt, ako to bolo pri minuloročnom Xiaomi Mi5. Starší model si získava priazeň nových majiteľov aj teraz, viac ako rok po predstavení. Aj to je dôkaz toho, že ešte vôbec nepatrí do starého železa, práve naopak. Jeho cena vďaka príchodu nástupcu neustále klesá, čo ho robí ešte atraktívnejším. Ak si mal v pláne kúpiš najnovšie Xiaomi Mi6, no to ťa sklamalo alebo len jednoducho hľadáš čo najlepší smartfón za čo najnižší peniaz, Xiaomi Mi5 je tu práve pre teba. A už teraz ti môžeme povedať, že z cenového rozdielu medzi týmito dvomi smartfónmi zostaneš poriadne prekvapený.

xiaomi mi5
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Xiaomi Mi5 64 GB len za 209 €
Zľavový kupón RMi5

Xiaomi Mi6 (64 GB) vybavené najpokročilejším mobilným hardvérom vstúpilo do predpredaja za cenu približne 445 €. Aktuálna cena Xiaomi Mi5 v 64 GB verzii je o takmer 53 % nižšia a v prípade záujmu za ňu zaplatíš len 209 €. Poriadne nízka cena, čo povieš? V objednávke nezabudni použiť zľavový kupón RMi5, ktorý ti zľavu aktivuje. Cena Xiaomi Mi5 je pre nás dokonca nižšia ako na oficiálnej čínskej stránke spoločnosti Xiaomi, kde sa predáva za 245 €.

xiaomi mi5
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi5: Prichádza nový kráľ čínskych smartfónov!

Xiaomi Mi5 je elegantným zástupcom smartfónov vyššej triedy, ktorého konštrukciu tvorí prevažne sklo. To bolo okrem prednej strany použité aj na tej zadnej, ktorá sa pýši ladným 3D zahnutím. Dvojicu sklených panelov drží po kope kovový rám, ktorý sa tiahne po obvode celej konštrukcie. Pýchou prednej strany je rovnako veľký 5,15″ FullHD displej ako v prípade Mi6. Ten rovnako využíva IPS technológiu s verným podaním farieb. Pod displejom si miesto našlo HW tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov a dvojica kapacitných tlačidiel.

Xiaomi Mi5 v AnTuTu s perfektným výsledkom

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nielen dizajn, ale aj výkon je obrovským ťahákom smartfónu Xiaomi Mi5. V jeho vnútri sa totižto nachádza najpopulárnejší procesor minulého roka, Qualcomm Snapdragon 820. Keďže ide o 64 GB variant, jeho výkon je ešte vyšší ako v prípade základnej 32 GB verzie. Rýchlejšia je aj 3 GB RAM pamäť, ktorá funguje na vyššej pracovnej frekvencii. Vnútorná pamäť je postavená na UFS 2.0 čipe, ktorý by sme mohli prirovnať aj k SSD diskom pre počítače. Celkový výkon Mi5-ky aj dnes postačí na úplne všetky operácie a v realite oproti Mi6-ke nepocítiš takmer žiadny výkonnostný rozdiel.

xiaomi mi5
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Svojimi kvalitami nesklame ani zadný 16 MPx Sony IMX298 snímač, ktorý sa chváli 4-osobou optickou stabilizáciou obrazu, rýchlym PDAF zaostrovaním a clonou f/2.0. Svojky „nacvakáš“ 4 Ultrapixelovým predným fotoaparátom. Aj keď je Xiaomi Mi5 napájané priemernou 3000 mAh batériou, Xiaomi výbornou optimalizáciou systému MIUI 8 dosiahlo dvojdňovej výdrže. Výhodou tohto smartfónu je aj rýchle nabíjanie, DualSIM, NFC či reverzibilný USB Type-C konektor. A má aj 3,5 mm audio jack! V prípade zastávky balíka na colnici ťa colné poplatky vyjdú na približne 42 €.

Takto aplikuješ zľavový kupón

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP