Nová vlajková loď najväčšieho čínskeho výrobcu Xiaomi bude predstavená na jeseň. Spolu s “klasickou“ verziou na trh má vstúpiť aj verzia s označením “Plus“, ktorá by mala ponúknuť ešte o niečo navyše.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Dnes tu máme ďalšie informácie, ktoré iba potvrdzujú predchádzajúce domnienky. Ako správny nástupca populárnej Mi4, aj nová Mi5-ka bude v sebe skrývať to najlepšie, čo je momentálne na trhu dostupné. Z dostupných informácií vieme, že po výkonovej stránke novinka ponúkne Snapdragon 820 so 14 nm výrobnou technológiou. Sekundovať mu bude 4 GB RAM v spojení so 64 GB úložiskom. Na trhu by sa mala objaviť aj 16 GB verzia, ale tá ponúkne 3 GB operačnej pamäte RAM. Mi5 príde s 5,2 palcovým Quad HD displejom, a ako je už tento rok zvykom, nebude chýbať ani bezrámiková technológia. Xiaomi Mi5 poteší aj zarytých fotografických nadšencov, nakoľko ponúkne 16 MPx fotoaparát, ktorý bude osadený vo veľmi tenkom tele s hrúbkou iba 6,1 mm.

xiaomi-mi5
Väčší z dvojice, Mi5 Plus, ponúkne ešte niečo navyše. Podľa dostupných informácií ponúkne 6-palcový displej s QuadHD rozlíšením. Zmeny nastanú aj v prípade fotoaparátu, ktorý má disponovať rozlíšením až 20 MPx. Xiaomi v prípade novej vlajkovej lode zvolí priaznivú cenovú politiku a podľa posledných informácií, ktoré máme k dispozícii sa cenovka zastaví na 330 €.

Zdroj: Androidheadlines.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP