Externé batérie od Xiaomi sa tešia veľkej popularite. Dôkazom toho je, že v roku 2016 boli najpredávanejšie na svete a podľa všetkého to tak bude aj v roku 2017. Xiaomi tento rok vydalo niekoľko nových modelov a s najnovším prichádza teraz, počas vianočných sviatkov. Jedna sa o nový model s kapacitou 10 000 mAh.

Xiaomi sa drží pôvodného dizajnu a preto aj pri novom modeli použilo tvar a materiál ako u predošlej generácie 10 000 mAh power banky. Je teda vyrobená zo zliatiny hliníka a povrch prešiel procesom anodizácie, čo mu poskytuje silnú štruktúru, odolnosť voči nárazom, vlhkosti a korózii.

Štýl a sila v jednom

Vnútri Mi PowerBank 2 sa nachádzajú vysokokvalitné líthiovo-polymérové batérie s účinnosťou až 90 %. Výstupná reálna kapacita je 6 500 mAh, vďaka čomu 2-krát nabiješ Mi6 alebo 3.5-krát iPhone 7. Podobne ako model s jedným USB portom, aj táto verzia poskytuje rôzne nabíjacie protokoly s výkonom až 14.4 W. Najväčším zlepšením je však možnosť nabíjať cez oba porty naraz. Každý z nich podporuje výstup o sile 5 V / 2.4 A. Maximálny výstupný výkon dosahuje až 15 W.

Rýchle nabíjanie a smiešna cena

Xiaomi Mi PowerBank 2 podporuje rýchle nabíjanie 12 V / 1.5 A a 9 V / 2 A, pričom maximálny výkon pri nabíjaní je 18 W. Vďaka týmto parametrom sa nová Mi PowerBank 2 dobije za výrazne kratšiu než predošlá verzia. Môžeš si byť istý aj bezpečnosťou, nakoľko Mi PowerBank 2 obsahuje kontrolu teploty, ktorá zahŕňa ochranu proti prehriatiu, skratu, prepätiu, nadprúdu, ochranu proti vybíjaniu a prebíjaniu, Reset, vstupnú prepäťovú ochranu, ochranu proti vybitiu batérie a hardvérovú ochranu proti nadprúdu.

Najlepšie na tom je, že aj pri všetkých týchto zlepšeniach si Xiaomi Mi PowerBank 2 zachováva pôvodnú cenu 79 yuanov, čo v prepočte činí smiešnych 10 € / 262 kč. Cena pre nás zatiaľ známa nie je, no akonáhle ju do predaja zaradí niektorý zo známych predajcov, budeš o tom vedieť ako prvý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú