Hoci obľúbená čínska spoločnosť Xiaomi predstavila počas svojej existencie viacero tabletov, už dlhšie sme sa nedočkali žiadneho nového. Posledný z nich bol totižto oficiálne odhalený ešte rok a pol dozadu, pričom o jeho nástupcovi nebolo ani chýru ani slychu.

To sa však, našťastie, nadobro mení a tento výrobca odhalil celému svetu svoj nový tablet s označením Xiaomi Mi Pad 3. Ten ponúka oproti svojmu staršiemu súrodencovi hneď niekoľko vylepšení, či už po stránke hardvéru, alebo softvéru. Na jeho prednej strane sa rozprestiera displej s nezmenenou 7,9-palcovou uhlopriečkou a rozlíšením 2048 x 1536 pixelov. Nad týmto panelom je umiestnená selfie kamera s 5 MPx rozlíšením a podporou viacerých fotografických režimov. Výsledná jemnosť spomínaného zobrazovača činí fantastických 326 ppi, čo znamená, že ľudské oko nedokáže jednotlivé pixely identifikovať a obraz tak bude krásne ostrý za každých okolností.

Xiaomi mi pad 3zdroj fotografie: Xiaomi

Zadná strana okrem pekného, minimalistického dizajnu zaujme hlavným 13 MPx fotografickým snímačom s clonu f/2.2 a schopnosťou zaznamenávania FullHD videa. Bočné hrany nesú klasickú trojicu hardvérových tlačidiel, pričom sa nezabudlo ani na 3,5 mm audio jack či reverzibilný USB Type-C konektor. Rozmery zariadenia zostali nezmenené, pričom sa o nepatrný pol milimeter zmenšila jeho hrúbka, a to na 6,95 mm. Napriek tejto zmene sa však výrobcovi podarilo pod hliníkovú konštrukciu implementovať väčšiu 6600 mAh batériu, ktorá podporuje rýchle nabíjanie s výstupom 5V / 2A.

Xiaomi mi pad 3zdroj fotografie: Xiaomi

Tento pomerne nadštandardný akumulátor slúži k napájaniu všetkých integrovaných komponentov, medzi ktoré patrí 6-jadrový procesor MT8176 od spoločnosti MediaTek. Tento čipset je špeciálne určený pre tablety, pričom je rozdelený do dvoch clusterov. Jeden z nich obsahuje štyri jadrá Cortex-A53, ktoré sú aktívne pri menej vypätých situáciách, zatiaľ čo ten druhý využíva dve výkonnejšie jadrá Cortex-A72 s frekvenciou 2,1 GHz, ktoré zasa pracujú práve pri náročnejších úlohách. Ďalej sa dostalo na grafický akcelerátor IMG PowerVR GX6250 a pomerne bohatú kapacitu RAM pamäte, ktorá ponúka 4 GB.

Xiaomi mi pad 3zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť cenu Xiaomi Mi Pad 3 pre nás

Napriek zdvojnásobeniu RAM-ky sa však oproti predošlej generácii multitasking zas až o toľko nezlepší, nakoľko sa jedná o staršiu pamäť LPDDR3. Interné úložisko typu eMMC 5.0 je schopné poňať 64 GB dát, avšak z tejto hodnoty si istú časť zoberie samotný systém. Ten je postavený na Androide a prekrýva ho obľúbená grafická nadstavba MIUI 8. Xiaomi Mi Pad 3 sa začne v domovskej Číne predávať už od zajtrajšieho dňa, teda 6. apríla za cenu 1499 juanov, čo je približne 205 €. Dobrou správou je, že si ho predobjednať môžeme už aj my. E-shop Geekbuying spustil na Xiaomi Mi Pad 3 predobjednávky, pričom cena bola stanovená na 281 € a čo viac, k tabletu hneď dostaneš aj ochranné sklo na displej ako darček. Dostupná bude len jedna farebná verzia, ktorá neponúkne žiadny slot na SIM alebo microSD karty.


zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú