Čínska spoločnosť Xiaomi v minulom roku predstavila dvojicu svojich historicky prvých notebookov. Pre všetkých fanúšikov tohto výrobcu tak je už dlhšiu dobu k dispozícii menej vybavený model Xiaomi Mi Notebook Air 12, ako aj jeho väčší a vybavenejší súrodenec s rovnakým označením, len iným koncovým číslom.

Mnohých záujemcov o menší z tejto dvojice prístrojov však sklamala jeho výbava. Najväčšie rezervy sa týkali interného úložiska, keďže táto verzia obsahovala len 128 GB SSD disk, čo je na plnohodnotný notebook jednoducho málo. Chtiac nechtiac sa tak viacerý obrátili na notebook Mi Notebook Air v 13,3-palcovej verzii, ktorý je na jednu stranu výkonnejší, no na tú druhú stojí omnoho viac peňazí. Našťastie, spoločnosť Xiaomi prichádza s riešením a 12,5-palcová verzia sa dočká poriadneho upgradu. Onedlho totižto do obchodov zamieri vynovená verzia tohto zariadenia, ktorá bude obsahovať výkonnejší procesor a väčšiu internú pamäť.

Xiaomi Mi Notebookzdroj fotografie: Pcpop

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi Notebook Air v najvýkonnejšej verzii by za takúto cenu chceli aj samotní Číňania

Procesor Intel Core M3 6. generácie bol nahradený tým istým procesorom, avšak novej, 7. generácie. Ten prináša oproti svojmu predchodcovi až 12-percentné navýšenie výkonu a zároveň je aj o čosi šetrnejší k batérii. Xiaomi Mi Notebook Air 12,5 si po novom budeme môcť zadovážiť v dvoch pamäťových verziách, pričom jedna z nich ponúkne už zmienený 128 GB SSD disk, zatiaľ čo tá druhá dostane dvojnásobne väčší disk s kapacitou 256 GB.

Xiaomi Mi Notebookzdroj fotografie: Pcpop

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air 13 za 602 €
Zľavový kupón Air13RS

Dizajn, ako aj ostatné parametre ostali zachované a cena menej vybavenej verzie zostane taktiež nezmenená. Verzia s 256 GB úložiskom bude o čosi drahšia a domáci za tento notebook zaplatia 3999 juanov, čo je v prepočte približne 540 €. Pre porovnanie, výkonnú 13.3-palcovú verziu s Intel Core i5 procesorom a Nvidia Geforce 940MX aktuálne kúpime za perfektných 602 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP