O Xiaomi je známe, že ponúka skvelo vybavené zariadenia, za veľmi prívetivú cenu. Na ich vlastný notebook sme netrpezlivo čakali a jeho premiéra v minulom roku vyšla na jednotku. Tohto roku sa dočkal viacerých vylepšení nielen po stránke výkonu.

Nie je tajomstvom, že Xiaomi Mi Notebook Air sa snaží konkurovať o dosť drahším produktom od Apple. Podobnosť tak nájdeš v názve, ale aj v dizajne, pričom nezaostáva ani po stránke výkonu.

Výbava, za ktorú sa nemusí hanbiť

Pri pohľade na parametre je jasné, že sa nejedná o žiadnu brzdu. Porovnávať ho s hernými mašinami nemôžeme, ale na to ani nie je určený. Zaujme hlavne ľudí, ktorí využívajú notebook ako pracovný nástroj a požadujú hlavne rýchle reakcie systému a dlhú výdrž batérie (až 8h).

Vo svojich útrobách ukrýva výkonný procesor i5-7200U s taktom 2,5 GHz, ktorý sa vie v prípade potreby automaticky zvýšiť takt až na 3,1 GHz. V prípade väčších grafických nárokov je tu pre teba pripravená dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce MX150 s 2 GB GDDR5 pamäťou. Pamäť RAM má veľkosť 8 GB, pričom ide o DDR4 pamäťový čip s frekvenciou 2133 MHz. Vďaka 256 GB SSD disku typu M.2 zabudneš, čo je to čakanie. Navyše je dostupný ešte jeden M.2 slot, ak by ti pôvodná veľkosť disku nestačila.

V neposlednom rade tu je fantastický 13,3″ Full HD IPS displej, ktorý je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. Zaujme aj veľký touchpad s podporou gest a zabudovaným skenerom odtlačkov prstov. Operačným systémom je Windows 10 Home Edition, kde je však len čínsky a anglický jazyk. No nie je problém nainštalovať slovenský, či český jazyk.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi Notebook Air: Prvý pokus vyšiel na jednotku

Xiaomi Mi Notebook Air nezaháľa ani čo sa týka konektivity. So slabým Wi-Fi signálom nebudeš mať problém vďaka dvojici antén podporujúcich najnovšie štandardy 802.11 a/b/g/n/ac. Ďalej tu nájdeš Bluetooth 4.1, slot na SD kartu, dvojicu USB 3.0 a rovnako 2x USB Type-C, HDMI konektor či 3,5 mm jack. Zaujme aj podpora rýchleho nabíjania.

Moja mini recenzia:

Už viac ako rok denno-denne používam úplne prvú verziu Xiaomi Mi Notebook Air 13 z roku 2016. V tej dobe som ho kupoval za približne 850 €, no neľutujem ani jeden cent. Od prvého vybalenia z krabice notebook funguje ako švajčiarske hodinky. Aj keď ho mám už dlhú dobu, stále sa neviem vynadívať na krásny IPS displej, ktorý ponúka perfektné farby aj pozorovacie uhly. Výkonom mi stačí na úplne všetky operácie, a to sa s ním vôbec nemaznám. Operačný systém je naozaj veľmi svižný, najmä vďaka M.2 SSD úložisku. Osobne som využil aj rozširujúci SSD slot, čo u konkurencie vidíme len sporadicky, a v notebooku tak mám dvojicu poriadne rýchlych pamätí. Kopírovanie súborov medzi týmito diskami je neuveriteľne rýchle. Čo sa výdrže batérie týka, pri mojom náročnom používaní notebook zvládne 3-4 hodiny. Následne sa na 100 % dobije vďaka rýchlemu nabíjaniu za približne hodinu. Pochváliť musím aj AKG reproduktory a klávesnicu, na ktorej je písanie naozaj pohodlné. Nepochybujem o tom, že nová verzia tohto notebooku z roku 2017 bude ešte lepšia. Navyše, v tejto cene nemá Xiaomi Mi Notebook Air takmer žiadnu konkurenciu.

Za takúto cenu len vo FonTech Shope

Len vďaka nášmu kupónu máš možnosť kúpiť tento notebook za doteraz najnižšiu cenu, aká kedy v Európe bola. Dlho však neotáľaj, nakoľko k dispozícii je len 6 kusov.

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air 13,3″ 2017 za 623 € z EU sklad
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Použitím kupónu tak získaš výslednú cenu 623 €. Ešte lepšie na tom však je, že notebook ti bude doručený priamo z českého skladu za 2 – 5 dní. Za poštovné dáš pritom len 5 €. Mi Notebook Air 13 sa tak aktuálne predáva za absolútne najnižšiu cenu v Európe.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom