Xiaomi Mi Note 2 ponúkne Snapdragon 823 a špičkový snímač Sony IMX378

banner-minote-proKategóriu phabletov u spoločnosti Xiaomi doteraz zastrešovala modelová rada „Mi Note“, u ktorej sme však nevideli novinku viac než rok. Čínsky velikán si je toho plne vedomý a pripravuje nadupaného nástupcu, ktorý sa dnes podrobnejšie ukázal verejnosti. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najnovšie úniky zo sociálnej siete Weibo hovoria o použití tých najlepších komponentov a pripravovaná novinka môže kľudne zasadnúť na trón smartfónového priemyslu. Na prednej strane by sme mali nájsť opäť 5,7-palcový displej s jemným 2K rozlíšením. Pohonným agregátom Xiaomi Mi Note 2 sa má stať ešte nepredstavený procesor z dielne amerického Qualcommu, Snapdragon 823 s vylepšenou 4-jadrovou Kryo architektúrou a modernou 10 nm výrobnou technológiou. Internú súčinnosť ďalej zabezpečí 4 a 6 GB RAM spolu s 32 GB vnútornou pamäťou. Pri internej pamäti je však veľká pravdepodobnosť, že verzia so 6 GB RAM ponúkne oveľa väčšie úložisko. Milovníci fotografovania si prídu na svoje vďaka ohromnému 12 MPx fotoaparátu Sony IMX378, ktorý sa napríklad nachádza aj vo vlajkovej lodi HTC 10.

Xiaomi MiNote 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


ce4c4cea6f2952c7
Už pri tejto novinke taiwanského výrobcu sme boli oboznámení so schopnosťami tohto senzoru. Pri videách určite oceníme optickú stabilizáciu obrazu a nesmierne nás potešila aj informácia o použití laserového zaostrovania. Populárne selfie fotografie sa budú dať vytvárať 4 MPx predným OV4688 snímačom, ktorý patrí taktiež medzi špičku fotografického priemyslu. Vzhľadom na značnú spojitosť smartfónov Mi Note s bratmi, ktorí nesú označenie „Mi“, môžeme očakávať využitie nového fyzického domovského tlačidla, ktoré bude integrovať rýchly skener odtlačkov prstov.

3db19461d61af8c
Posledná informácia z Weibo približuje dátum predstavenia, ktorý má byť niekedy v auguste. Všetky vyššie spomenuté detaily sa však môžu do predstavenia ešte výrazne zmeniť a musíme ich brať s rezervou. V prípade, že Xiaomi Mi Note 2 príde v auguste, budeme svedkami prvého smartfónu, ktorý využije vysoký výkon Snapdragonu 823.

Zdroj: Mobile.it168

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]