Xiaomi Mi Note 2 s displejom citlivým na tlak? Podľa screenshotov sa máme tešiť aj na túto vlastnosť

banner-minote-proDisplej citlivý na tlak. Tento pojem sme prvý raz zaregistrovali ešte minulý rok na IFA 2015, kedy nás touto vymoženosťou ohuroval špičkový Huawei Mate S. Nanešťastie, čínsky výrobca nedokázal naplno využiť sľubný potenciál a jednalo sa len o marketingovú stratégiu. 

Na druhej strane však americký gigant, spoločnosť Apple, dokázala vyťažiť z tejto funkcie takmer maximum a opäť pripravila jedinečnú vlastnosť pre majiteľov smartfónov s logom nahryznutého jablka. Počas jarných mesiacov tento rok túto funkciu implementovalo aj Meizu do vlajkovej lodi Pro 6. Využitie bolo rovnako na výbornej úrovni, no ľahostajný prístup k podpore aplikácií tretích strán značne obmedzoval rozšírenie. Samozrejme, ani spoločnosť Xiaomi nechce zmeškať tento „vlak“ nových možností, ako prilákať fanúšikov. Displejom citlivým na tlak by mohol disponovať už pripravovaný high-end phablet Mi Note 2.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

TIP: Recenzia | Meizu Pro 6: Vybrúsený diamant s niekoľkými nedostatkami

Prítomnosť tejto funkcie teda potvrdzujú screenshoty zo systému, kde nájdeme zmienku o funkcii 3D Touch. Momentálne je funkcia samozrejme, uzamknutá, no táto indícia v nás vyvoláva veľmi optimistické pocity do budúcnosti. Podľa najnovších únikov sa Xiaomi Mi Note 2 dočkáme už 14. septembra. Možných dátumov s oficiálnym predstavením tu už bolo naozaj neúrekom, no pevne veríme, že práve 14. september bude tým kľúčovým.

TIP: Xiaomi Mi Note 2 so zahnutým 5,7-palcovým displejom by mohol byť predstavený 14. septembra

Pošli nám TIP na článokNovinky