banner-minote-pro
Do nového týždňa vstupujeme s novými informáciami ohľadom veľmi očakávaného phabletu 4. najväčšieho čínskeho výrobcu Xiaomi, Xiaomi Mi Note 2. O pripravovanej novinke počujeme neustále a vieme o nej už takmer všetko. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jednou z vecí, ktorou sme si až doteraz pri Xiaomi Mi Note 2 neboli celkom istí, bol dátum oficiálneho predstavenia. Ten sa dnes ráno objavil na sociálnej sieti Weibo. Podľa zdroja by sme mohli vidieť Xiaomi Mi Note 2 už 14. septembra, čo pripadá na budúcotýždňovú stredu. Xiaomi zatiaľ oficiálne nič nepotvrdilo, no prvé teasre k predstaveniu by sme mohli vidieť už tento týždeň.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-nove-rendre-6

Render Xiaomi Mi Note 2

Predchádzajúce informácie nám objasnili výbavu najvyššej verzie tohto nekompromisného phabletu. Ten najlepšie vybavený model má disponovať novým kráľom mobilných procesorov, Snapdragonom 821, ktorého výrobu zabezpečuje americký Qualcomm. Spolu s týmto čipsetom bude spolupracovať 6 GB RAM pamäť a 128 GB interné úložisko. K dispozícii má byť aj „slabšia“ verzia. Tá bude celkom iste aj lacnejšia než najvybavenejší model a mohla by zaujať veľké množstvo fanúšikov, ktorí sa dokážu uspokojiť s mierne nižším výkonom. Slabšia verzia bude poháňaná procesorom Snapdragon 820, ktorý sa od 821-ky odlišuje len nižším taktom jadier a grafického čipu. Pamäť RAM sa vyšplhá na hodnotu 4 GB, zatiaľ čo interné úložisko dokáže poňať 32 GB dát.

xiaomi-mi-note-2-novy-unik

Zahnutý displej Mi Note 2-ky na uniknutej fotografii

Obe verzie však budú vo väčšine ostatných špecifikácií rovnaké, až na ich displej. Ten bude vo vybavenejšej verzii zahnutý a na jeho 5,7-palcovej uhlopriečke sa rozprestrie QuadHD rozlíšenie. Druhá verzia ponúkne taktiež 5,7-palcový panel, ktorý však nebude zahnutý a ponúkne FullHD rozlíšenie. Xiaomi Mi Note 2 má v oboch verziách disponovať aj duálnym 13 MPx fotoaparátom. Ďalšou spoločnou vlastnosťou noviniek má byť konštrukčné spracovanie, ktoré bude celkom iste na vynikajúcej úrovni. Po softvérovej stránke by sme sa mohli dočkať najnovšieho Androidu 7.0 Nougat obaleného do používateľskej nadstavby MIUI 8.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
27%
Chcem to
27%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
18%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]