banner-mi-mix
Sme presvedčení o tom, že nielen po svete, ale aj u nás na Slovensku behá skutočne široké zastúpenie šikovných a technologicky zdatných ľudí. Presne kvôli nim pripravuje obľúbený Youtuber Zack z kanálu JerryRigEverything detailné videá, v ktorých rozoberá smartfóny na jednotlivé súčiastky. Skrutkovač tak neobišiel ani revolučný Xiaomi Mi MIX, ktorý pod keramickým telom skrýva viaceré poklady.

Proces demontáže akéhokoľvek smartfónu začína jedným a tým istým krokom, a to jeho vypnutím. Po úspešnom zvládnutí tohto triviálneho kroku prichádza na scénu prvý špeciálny nástroj, vďaka ktorému je možné odňať zadné keramické veko. To je prichytené pomocou viacerých „spiniek“ po celom obvode, ktoré je potrebné uvoľniť. Pri vykonávaní tejto činnosti však treba dávať poriadny pozor, pretože keramické sklo, ktorým je prístroj obalený, je známe svojou vysokou krehkosťou. Pod spomínaným vekom sa skrýva ešte jedna ochranná plastová časť, ktorá je prichytená 10 skrutkami.

Xiaomi Mi MIX môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Po ich odskrutkovaní je možné definitívne oddeliť zadnú keramickú časť, ktorá bola stále spojená so smartfónom, kvôli zakončeniu skenera odtlačkov prstov. Následne je potrebné odpojiť piny pre batériu, displej, prednú kameru, hardvérové tlačidlá a nakoniec pre napájací USB Type-C konektor, pričom netreba zabudnúť ani na DualSIM slot. V prípade, že sa budete niekedy pokúšať o výmenu batérie, tak vedzte, že je k zariadeniu prichytená špeciálnou páskou, ktorá sa veľmi ťažko odstraňuje. V prípade jej pretrhnutia budete nútení použiť nie príliš profesionálnu metódu, pri ktorej treba z bočnej strany odlepiť batériu od konštrukcie.

TIP: Keramická konštrukcia Xiaomi Mi MIX prináša aj nevýhody, potvrdil to drop test

jre-1
zdroj fotografie: YouTube

Youtuber ďalej odpojil zadnú kameru, ktorú je pomerne ľahké vymeniť v prípade jej poškodenia. Po odpojení ďalšieho pinu na pravej strane prichádza na rad skrutka pre špeciálny hovorový reproduktor, ktorý v podstate reproduktorom ani nie je. Následne je možné oddeliť základnú dosku, ktorá v tejto chvíli drží len vďaka malej poistke v ľavom hornom rohu. Už spomínaný špeciálny piezoelektrický reproduktor vydáva zvuky skrz vibrácie, ktoré sú prenášané na konštrukciu smartfónu. Vďaka tomu môžete počuť zvuky nielen z prednej strany, ale aj z tej zadnej.

jre-2
zdroj fotografie: YouTube

TIP: Xiaomi Mi MIX bol podrobený testom odolnosti! Vydrží viac, ako sa na prvý pohľad zdá

Po teste tohto jedinečného riešenia nasledovalo ďalšie krútenie skrutkovačom, ktorý sa tentoraz musel vysporiadať s ďalšími piatimi skrutkami. Následne Zack vybral spodnú časť, ktorá obsahuje hlasný reproduktor a vzápätí odpojil časť s USB Type-C konektorom, a primárnym mikrofónom. Neskôr sa dostalo aj na odpojenie prednej kamery, za ktorým nasledovalo posledné krútenie skrutkovačom do ľavej strany. Celkovo 12 skrutiek drží pokope displej s rámom, ktorý je, našťastie, možné jednoducho vymeniť. Pre opätovné poskladanie tejto drahej stavebnice treba nasledovať tie isté kroky ako pri rozoberaní. Faktom je, že samotný proces nie je nijako obtiažny, no pamätajte, že ho robíte na vlastnú zodpovednosť!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP