banner-mi-mixPo nedávno uverejnenom teste odolnosti sa youtuber Zack z kanálu JerryRigEverything opäť hlási o slovo. Už vo svojom minulom videu naznačil, že sa čo nevidieť môžeme tešiť aj na drop test, ktorý detailnejšie otestuje odolnosť smartfónu voči pádom. Bolo teda len otázkou času, kedy sa Zackovi podarí video zavesiť na najznámejšiu internetovú databázu videí.

Medzi prednosti inovatívnej novinky od Xiaomi patrí prekrásny dizajn, ktorý je umocnený vďaka použitiu hodnotných materiálov. Celé telo zariadenia je totižto vyrobené z prémiového keramického skla, ktoré je známe svojou tvrdosťou. Hoci keramika a jej vynikajúce vlastnosti dokážu brániť vzniku nežiadúcich škrabancov, zároveň so sebou prinášajú vysokú krehkosť. V spojitosti s takmer bezrámikovým displejom teda teoreticky vzniká vysoká pravdepodobnosť fatálneho poškodenia v prípade pádu. Nanešťastie, tieto donedávna dôkazmi nepodložené dohady sa potvrdili v Zackovom najnovšom videu.

TIP: Xiaomi Mi MIX bol podrobený testom odolnosti! Vydrží viac, ako sa zdá

Prvý pád nespôsobil žiadnu ujmu na zdravý, za čo môže fakt, že bol uskutočnený z netradičnej výšky 15 cm. Pri teste číslo dva bola vzdialenosť od pevného betónu zdvojnásobená, avšak, Mi MIX odolal poškodeniam aj v tomto prípade. Osudným sa mu však stal pád tretí, ktorý bol uskutočňovaný z približne 60 cm. Pri tomto páde novinka narazila na kritický bod – na roh smartfónu – čo zapríčinilo masívne poškodenie konštrukcie. Z pravého horného roku sa odštiepil veľký kus keramiky a aby toho nebolo málo, na displeji vznikla prasklina, ktorá sa tiahla od vrchného rohu až k tomu spodnému. Ak teda plánujete kúpu tohto smartfónu, rozhodne vám odporúčame využiť pribalené ochranné puzdro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP