banner-mi-mixXiaomi Mi MIX je smartfónom, o ktorom mnohí dlho snívali. Realitou sa stal len nedávno a prináša so sebou revolučnú výbavu, ktorá konkuruje aj tým najlepším vlajkovým lodiam iných výrobcov. Ako je však na tom konštrukcia? Koľko vydrží? Na to sa pozrel youtuber Zack z kanálu JerryRigEverything.

Novinka so sebou prináša 6,4″ bezrámikový displej, ktorý je naozaj obrovský, a tak si mnohí pomyslia, že práve kvôli tomu je smartfón zároveň veľmi krehkým. Zack nás však vyvedie z omylu, pretože zariadenie je pevnejšie ako sa môže zdať. Hneď potom, čo Mi MIX vybalil z krabice a zapol ho, pustil sa do testovania. je dobré tiež spomenúť, že obrazovku chráni ochranné sklo Gorilla Glass. Podobný test bol robený aj na novom iPhone 7 v „Jet Black“ prevedení a nedopadol najlepšie.

Xiaomi Mi MIX môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-mix-vypredany-do-10s-2

Zato Mi MIX obstál oveľa lepšie. Pri novinke je aj snímač odtlačkov prstom krytý keramickým povrchom, čo ho robí oveľa odolnejším. Šošovku fotoaparátu má smartfón tiež krytú sklom, no LED diódu chráni už len obyčajný plast. Po testovaní odolnosti jednotlivých povrchov zariadenia prišiel na rad test pálenia obrazovky. V ňom vydržala novinka fantasticky, nakoľko aj po niekoľkých sekundách ohňa sa pixely dokázali znova „obnoviť“ a pracovať ďalej. Nasledovný test nie je určený pre povahy, ktoré neradi vidia zlé zaobchádzanie so smartfónmi. V tomto teste Zack testuje ohybnosť celého zariadenia a ako môžeme vidieť na videu, aj tu Xiaomi Mi MIX obstál veľmi dobre. Po druhom ohnutí síce nefungoval dotyk obrazovky, no jej zablokovanie a následné odblokovanie všetko napravilo.

TIP: Čo sa stane, keď vám spadne bezrámikový Xiaomi Mi MIX?

mi-mix

Viditeľnou stopou po ohýbaní bola zrejme len zadná strana, ktorá už vytŕčala z rámika. Aj napriek všetkej sile zariadenie vydržalo a nezlomilo sa, čiže môžeme skonštatovať, že výrobca myslel pri jeho navrhovaní zrejme na všetko a ponúka kvalitné zariadenie po všetkých stránkach. Na smartfóne zatiaľ nebol vykonaný tzv.„drop test“, ktorý je oveľa dôležitejší ako ostatné, no zrejme naň nebudeme musieť dlho čakať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP