Cieľom výrobcov v dnešnej dobe je priniesť zákazníkom čo najväčší displej v čo najmenšom tele. Výsledkom sú tak rôzne výrezy v horných stranách, presúvanie komponentov či dokonca vysúvacie mechanizmy ako v prípade Vivo NEX.

Na výstave IFA 2018 včera spoločnosť Honor predstavila smartfón Honor Play, ktorý je primárne určený na hranie hier. Okrem toho ukázala aj zariadenie Magic 2, čo je v podstate testovací smartfón, ktorý je dostupný len v Číne a jeho cieľom je ukázať používateľom veci, na ktorých spoločnosť pracuje a zároveň tak získať spätnú väzbu od zákazníkov a uspôsobiť tomu ďalší vývoj.

Čo je však výnimočné na tomto zariadení je jeho konštrukcia. Displej s minimálnymi rámčekmi bol dosiahnutý spôsobom, ktorý si možno pamätáš z éry tlačidlových telefónov. Predný fotoaparát je ukrytý vo vysúvacej konštrukcii, ktorej pohyb je manuálny. Už teraz má však silného konkurenta.

Okopírovalo Xiaomi dizajn Honoru?

Krátko po odhalení Honoru Magic 2 sa na sociálnej sieti objavila fotografia pripravovaného Xiaomi Mi MIX 3. Zverejnil ju spoluzakladateľ spoločnosti Lin Bin so slovami, že zariadenie bude dostupné v októbri. Z dostupného obrázka môžeš vidieť veľmi podobnú konštrukciu, akú ukázal práve Honor Magic 2. Zrejme aj to bolo dôvodom, prečo bol Honor ukázaný vo veľkom predstihu, aj keď je jeho predstavenie ešte veľmi ďaleko. Ako uviedol prezident Honoru, George Zhao, bolo to z dôvodu, že ich dizajn bol okopírovaný konkurenciou. Aj keď daného konkurenta nepomenoval priamo, zdá sa byť jasné, že je to práve Xiaomi.

Prečítaj si tiež
Xiaomi Mi MIX 3 dostane AMOLED displej od Samsungu aj bezdrôtové Qi nabíjanie. Cenou tentokrát zrejme nepoteší

Tak či onak, vyzerá to tak, že rôzne posuvné mechanizmy si postupne hľadajú svoje miesto. Či už tie automatické alebo mechanické. Týmto spôsobom je možné vytvoriť skutočne veľmi úzke rámčeky a mať tak celú prednú stranu vyplnenú len displejom. Zároveň sa tak vyvrátili informácie o tom, že Xiaomi Mi MIX 3 príde s vysúvacím fotoaparátom v štýle Vivo NEX.

Xiaomi Mi MIX 3S za najnižšiu cenu v histórii

Bohužiaľ, ďalšie informácie o Mi MIX 3 nie sú známe, očakávať však môžme súčasný high-end. To zahrňuje Snapdragon 845, AMOLED displej, 8 GB RAM či 256 GB úložisko. Čo sa týka konkurenčného Honoru Magic 2, tak zariadenie bude znova dostupné len v Číne a je veľmi málo pravdepodobné, že sa dostane aj k nám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom