Xiaomi Mi MIX 3 už pomaly klope na dvere. Nové úniky prezrádzajú predpokladaný dátum vydania a nové informácie o hardvéri.

Novinky zo sveta technológií nám opäť prinášajú nové úniky týkajúce sa fanúšikmi túžobne očakávaného smartfónu Xiaomi Mi MIX 3. Prvé a možno najpodstatnejšie správy vravia o tom, že Xiaomi Mi MIX 3 by mal byť predstavený už 15. septembra v domovskej Číne. Tešiť sa môžeme na veľký pomer displeja k telu smartfónu, ktorý bude konkurovať priekopníkom ako Oppo Find X a Vivo NEX. Dočkať by sme sa mali aj vysúvacej kamery.

Displej si vezme na starosti Samsung a odomkneš ním aj telefón

O displej, ktorý je jednou z najpodstatnejších súčastí hardvéru, sa pre Xiaomi Mi MIX 3 postará Samsung. Špecifikácie z uniknutého obrázka zo sociálnej siete Weibo hovoria, že by sa malo jednať o AMOLED panel s rozlíšením 2 880 x 1 440 pixelov. Ďalšou z vlastností bezrámikovej novinky vraj bude snímač odtlačku prstov zabudovaný priamo do spomínaného displeja, no ohľadom tejto informácie treba byť radšej skeptický.

Rýchle nabíjanie samozrejmosťou, audio jack nečakaj

Xiaomi Mi MIX 3 tiež údajne ponúkne rýchle nabíjanie, konkrétne Quick Charge 4.0+. Novinka poteší fanúšikov bezdrôtovým nabíjaním, nakoľko adoptuje bližšie nešpecifikovaný štandard Qi. Smutnou správou je, že ani pri Mi MIX 3 sa pravdepodobne nedočkáme 3,5 mm audio jack.

Zobraziť celú galériu (4)
Weibo - Uniknuté špecifikácie Mi MIX 3

Beštia za priaznivú cenu?

Keďže sa bavíme o pravej vlajkovej lodi od Xiaomi, nečaká sa nič iné ako to, že ho vybaví procesorom Snapdragon 845 od Qualcommu. V základnom modeli by sme zas mali počítať so 6 GB operačnou pamäťou RAM. A čo cena? Spomínaný obrázok špecifikácií odhaľuje sumu 3899 juanov, čo v prepočte činí približne 495 €. V našich končinách treba opäť očakávať o niečo vyššiu cenu. Či je táto cena ešte stále priaznivá je však na osobnom úsudku každého z nás.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom