Aj napriek tomu, že rok 2018 ešte neskončil, vyhliadky do toho budúceho sú naozaj zaujímavé. Čaká nás opäť mnoho inovácií v oblasti vývoja smartfónov. Jednou z nich bude napríklad aj nová, vysokorýchlostná sieť 5G. Spočiatku sa predstavenie prvých smartfónov s podporou mobilnej siete piatej generácie odhadovalo na rok 2020, no nakoniec to bude o čosi skôr.

Rýchlosť technologického vývoja je niekedy naozaj neskutočná, čo sa potvrdilo aj v tomto prípade. Prvé smartfóny s podporou 5G sa budú postupne predstavovať už v roku 2019. Tento týždeň sa v Pekingu uskutočnila partnerská konferencia China Mobile, kde Xiaomi predstavilo svoju najnovšiu vlajkovú loď Mi MIX 3 s podporou 5G siete.

Prečítajte si tiež!
Samsung vytiahne eso z rukáva. V budúcom roku ukáže prvý 5G smartfón s 12 GB RAM, ktorú dostane aj Huawei P30 Pro

Koniec pomalého pripojenia na internet

Počas konferencie bol k dispozícii aj náhľad vynovenej vlajkovej lode. Demo predstavenie v 5G režime poskytlo náhľad rýchleho pripojenia k internetu a následne prehliadanie webových stránok či prehrávanie videí, pričom rýchlosť bola naozaj neskutočná.

Spomínaná rýchlosť konektivity dosahovala až 2 Gb/s, no to však nie je všetko. Sprievodný štítok pri zariadení odhalil aj nový modem X50 od Qualcommu a novo predstavený procesor Snapdragon 855. Znamená to, že vynovený model Mi MIX 3 bude zasa o čosi lepší a predovšetkým rýchlejší. K iným zmenám v porovnaní s LTE verziou už nedôjde a používatelia sa aj v tomto prípade môžu tešiť na takmer bezrámikový displej, posuvnú konštrukciu či čítačku odtlačkov prstov.

5G verzia Mi MIX 3 by sa na čínskom trhu mala objaviť už začiatkom nového roka. Potešujúcou správou však je, že zariadenie bude taktiež v prvom kvartáli roku 2019 dostupné aj pre európsky trh. Je viac než jasné aj to, že do konca roka 2019 sa smartfónov s 5G podporou dočkáme v čoraz väčšom počte.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom