Nie je to vôbec dávno, čo nám Xiaomi v marci predstavilo ďalšieho zástupcu svojej prémiovej série Mi MIX 2S. Následne už v máji prišli ďalšie modely z najvyššieho radu zariadení, Mi 8 a najmä Mi 8 Explorer Edition. A aby bol kontext úplný, od ďalšej vlajkovej lode nás zrejme delí len necelý mesiac. Očakávane ňou má byť Xiaomi Mi MIX 3.

Práve údajné fotografie posledne spomínaného smartfónu sa objavili na sociálnej sieti Weibo a informuje o nich aj portál Gizmochina. Získavame tak ďalšie náznaky, čo môžeme od chystaného prémiového modelu Xiaomi očakávať. A sériu Mi MIX zrejme čakajú výraznejšie zmeny.

Rámiky opäť menšie, kamera výsuvná

Všetky predstavené zariadenia z radu Mi MIX doteraz prinášali veľmi podobný dizajn, ktorý bol založený na minimálnych rámikoch okolo displeja. Očakávaný ďalší zástupca však má ešte danú konštrukciu vylepšiť. Vpredu nás zrejme čaká plne bezrámikový dizajn na štýl Oppo Find X či Vivo NEX.

Výrazne sa tak zúži aj dolný rámik, ktorý doteraz poskytoval miesto pre umiestnenie prednej kamery. Toto riešenie však nebolo príliš pohodlné pre reálne používanie a Xiaomi sa tak zdá sa odhodlalo k zmene. Keďže na prednej strane v podstate neostane miesto pre selfiu kameru, v hre je najmä možnosť implementovať ju do výsuvného mechanizmu. Naznačovali to už viaceré špekulácie z predchádzajúcich týždňov a v rovnakom duchu sa nesú aj tie najnovšie.

Fotografia údajného Xiaomi Mi MIX 3 tiež zobrazuje rozdelenie prvkov na spodnej hrane. S najväčšou pravdepodobnosťou pojme mikrofón, port USB typu C a reproduktor. O 3,5mm audio jacku zatiaľ nie je žiadna zmienka a je nepravdepodobné, že by ho Xiaomi do telefónu umiestnilo. Aj pri Mi MIX 2S a Mi 8 už výrobca dodával len redukciu, ktorá umožňovala využívať slúchadlá s daným konektorom.

Snímač mení miesto

Zmeny v dizajne sa týkajú aj zadnej strany. Opäť by mala ponúknuť vyhotovenie zo skla a z keramiky (podľa verzie), ale aj na nových snímkach chýba známy prvok z predchádzajúcich modelov. Snímač odtlačkov prstov by mal definitívne zmiznúť zo zadnej strany a čaká nás nová implementácia skeneru.

Opäť ide len o špekuláciu, ale je celkom pravdepodobné, že sa dočkáme umiestnenie snímača priamo pod displej. Xiaomi už využíva danú technológiu pri Mi 8 Explorer Edition a zrejme ju rozšíri aj do ďalších zariadení.

Zaujímavou, aj keď staršou informáciou je ešte použitý displej. Xiaomi sa údajne chystá fanúšikom predstaviť Super AMOLED panel od Samsungu, ktorý by mal ponúknuť rozlíšenie 2K. Chýbať nebude ani Snapdragon 845, 6 alebo 8 GB RAM, duálny zadný fotoaparát a bezdrôtové nabíjanie. Žiaľ, dostupné správy naznačujú aj zvýšenie ceny, ktorá by mala začínať na úrovni 430 € za najmenej vybavenú verziu. Do predstavenia nás nemá deliť už ani mesiac. Najskloňovanejší je dátum 15. septembra a fanúšikovia technológií sa môžu tešiť na ďalší kúsok od Xiaomi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú