Fanúšikovia technologického giganta z Číny už nedočkavo čakajú na bezrámikovú dizajnovku Xiaomi Mi MIX 3. Najnovšie úniky ukazujú, čo môžeme očakávať.

Určite si všetci, ktorí sa o čosi viac zaujímame o smartfóny, veľmi dobre pamätáme, čo spôsobil príchod v tom čase veľmi pokrokového smartfónu Xiaomi Mi MIX. Takmer bezrámikový dizajn spôsobil malý prevrat a takmer každý výrobca naskočil bezhlavo na vlnu veľkých displejov a minimálnych rámikov. Medzičasom sme sa dočkali aj druhej generácie Mi MIX 2 a 2S. Konkurencia však nezaspala a výrobcovia ako Oppo a Vivo vytiahli veľmi silné zbrane. Xiaomi preto musí situáciu zdanlivo dobehnúť, a preto sa od Mi MIX 3 čaká naozaj veľa. Najnovšie úniku ukazujú, že sa máme na čo tešiť.

Reálne fotografie naznačujú minimálne rámiky a vysúvaciu selfie kameru

V Číne sú tento rok hitom a veľmi obľúbenou vlastnosťou smartfónov hneď dve technologické vymoženosti. Prvou je skener odtlačkov prstov vložený pod displej. Xiaomi už túto technológiu úspešne použilo v svojej línii Mi8. Druhou veľmi čerstvou vychytávkou je vysúvacia selfie kamera.

V galérii vyššie vidíš 4 fotografie Mi MIX 3, ktoré sa javia doteraz ako najhodnovernejšie. V okolí displeja sa nachádzajú len naozaj tenké rámiky a v dolnom ráme chýba selfie kamera, čo potvrdzuje teóriu o integrácii výsuvnej kamery. Ta je zobrazená na rendery smartfónu, ktorý je údajne Xiaomi Mi MIX 3.

Uvidíme až 8 rôznych verzií?

Zatiaľ sme nemali žiadne informácie o čase alebo dátume, ktorý by naznačil, kedy sa Mi MIX 3 dočkáme. Uniknutý teaser však naznačuje september ako mesiac, kedy by mal očakávaný smartfón od Xiaomi uzrieť svetlo sveta. Okrem toho tento teaser odhaľuje aj použitie výsuvnej selfie kamery.

Ďalšie informácie pochádzajú z webu AndroidPure, ktoré poukazujú na fakt, že sa okrem klasickej verzie smartfónu opäť dočkáme aj keramickej. Dostupné budú 4 verzie, a to v konfiguráciách 6 GB RAM / 64 GB úložisko, 6 GB RAM / 128 GB úložisko, 8 GB RAM/128 GB úložisko a 8 GB RAM / 256 GB úložisko. Spolu s keramickými verziami bude na výber dokopy 8 verzií Mi MIX 3.

Budú ceny vyššie?

U Xiaomi sme boli doteraz zvyknutí na perfektný pomer ceny a výkonu. Najnovší únik cien jednotlivých verzií však tento fakt začína trošku kaziť. Za klasickú verziu v konfigurácií 6 GB RAM / 64 GB úložiskom môžeme očakávať cenu okolo 430 € a za keramickú približne 555 €. Verzia so 6 GB RAM / 128 GB úložiskom bude stáť 467 € a keramická zas 593 €. Pri verzii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom zaplatíme 504 € a za keramickú 630 €. Najdrahšia verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom bude stáť 542 € a keramická nás vyjde na 668 €.

Napokon však cena za základný model v porovnaní s konkurenciou stále nie je vysoká. No reálne ceny sa dozvieme až pri predstavení smartfónu. Ostáva veriť, že to bude už v septembri. Pokiaľ sa naplnia aj úniky naznačujúce dizajn smartfónu, máme sa naozaj na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom