Čínske Xiaomi už dávno nie je len výrobcom skvelých smartfónov. Xiaomi ukazuje, že rado experimentuje s produktami v rôznych technologických oblastiach a v jej portfóliu nechýba ani lietadlo spôsobilé lietať bez pilota – dron.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Drony v posledných rokoch zažívajú obrovský rozmach, pričom populárne sa stali najmä tie od spoločnosti DJI. Tohto výrobcu môžeme nazvať aj ako priekopníka a trendsettera v oblasti UAV zariadení. Veľký úspech dronov však nenechal chladným ani čínskeho výrobcu Xiaomi. Dron od Xiaomi sa predáva už nejaký ten piatok a jeho cena postupom času klesá. Teraz však klesla na hodnotu, aká tu ešte nebola.

Xiaomi Mi Drone 4K

Expresné dodanie z Česka

FonTech Shop, ako prémiový partner známeho Gearbestu, prichádza s nadupanou ponukou. Xiaomi v najvyššej 4K verzii si môžeš zakúpiť za finálnych 379 €, čo je doposiaľ najnižšia cena v Európe. Zľavu masívnych 148 € ti poskytne zľavový kupón, ktorý nájdeš v našom FonTech Shope. Ak chceš túto jedinečnú ponuku využiť, dlho neváhaj, pretože cena je dostupná len pre 4 najrýchlejších záujemcov.

Kúpiť Xiaomi Mi Drone 4K za skvelých 379 € z EU skladu
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Skvelou správou je, že poštovné ťa vyjde len na 4 €, pričom dodanie trvá len 3 – 5 dní. Keďže dron ti bude dodaný priamo z českého skladu, nebudeš musieť platiť žiadne dodatočné poplatky. Tomuto sa vraví starostlivosť o zákazníka! Xiaomi dron tak stojí o polovicu menej ako drony od DJI, no schopnosťami sa im hravo vyrovná. Za rovnakú cenu sa tento dron predáva aj v domovskej Číne.

Xiaomi Mi Drone 4K

4K video ako samozrejmosť

Konštrukcia Xiaomi drona je oproti konkurentom naozaj tenká, modulárna a hlavne jednoduchá. Po zložení sa celý dron bez problémov zmestí do batohu (tento sa predáva zvlášť). Na spodku sa nachádza odnímateľná kamera, ktorá sa dokáže hýbať v 360-stupňovom uhle. Snímač dodáva spoločnosť Sony a nahráva špičkové 4K video pri 30 snímkoch za sekundu. Dostupné sú, samozrejme, aj nižšie rozlíšenia videa – 2K video pri 60 fps či FullHD video pri 100 fps. Maximálne rozlíšenie fotografií je 4000 x 3000 pixelov a kamera má záber široký 104 stupňov. Fotografie dokáže vytvárať aj vo formáte RAW, ktorý sa výborne hodí pre ďalší postprocessing.

Xiaomi Mi Drone 4K

Xiaomi prichystalo aj 3-osovú stabilizáciu, ktorá sa stará o zredukovanie otrasov a o stabilizovanie videa. Celková hmotnosť kamery je len 149 g. Na každom krídle je umiestnená LED dióda, ktorá uľahčuje orientáciu. Dron dokáže na jedno nabitie lietať po dobu 27 minút, a to vďaka 5100 mAh batérii. Nabíjanie bude možné cez pribalený adaptér. V balení nájdeme aj malý nástroj, pomocou ktorého dokáže majiteľ opraviť základné poruchy.

Nestratí sa

Ovládač je skonštruovaný tak, aby zasvätil do lietania aj tých menej zdatných fanúšikov. Navrchu nájdeme držiak pre smartfón alebo tablet a ovládanie bude ešte jednoduchšie vďaka vlastnej aplikácii, v ktorej vidíš reálny obraz a všetky dôležité informácie o stave letu, ako aj drona. Xiaomi Mi Drone podporuje funkciu automatického vrátenia sa na miesto vzletu po stlačení tlačidla v strede ovládača a tiež naplánovanie trasy na mape.

Po naplánovaní ťa bude Xiaomi dron automaticky sledovať a nahrávať obraz. Vo vrchnej časti ovládača má používateľ možnosť nastavenia sklonu kamery. Jednou z mnohých funkcií je aj inteligentné vyhýbanie sa zakázaným oblastiam (rodinné domy, vojenské základne a podobne). Ak sa dron dostane do oblasti, kde má zakázaný prístup, jednoducho sa otočí a odletí niekoľko metrov späť. Dosah ovládača je až 4 kilometre.

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
54%
Chcem to
21%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
1%
Neznášam to
6%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]