Chytré náramky Xiaomi Mi Band si vo svete získali veľkú pozornosť najmä vďaka skvelým možnostiam a nízkej cene. Najväčšou zmenou bola 4. generácia náramku, ktorá priniesla farebný displej a množstvo vylepšení, no fanúšikovia už netrpezlivo čakajú na ďalšieho nástupcu. Na Xiaomi Mi Band 5 si ešte chvíľu zrejme počkáme, no teraz sa na internete dostali údajne reálne fotografie tejto pripravovanej novinky, informuje Gizchina.

Aktuálna kríza uškodila mnohým spoločnostiam a ovplyvnila aj predstavenia ich produktov. Dcérska spoločnosť Huami na čínskej sociálnej sieti Weibo ale potvrdila, že nový náramok Mi Band 5 nám odhalí ešte tento rok, no zatiaľ nie je presný dátum premiéry známy.

Doterajšie špekulácie hovorili o júnovom debute, no kvôli koronakríze sa toho môže ešte veľa zmeniť. Zatiaľ je tak aj s týmto očakávaným náramkom spätých viacero nejasností.

Mi Band 5 má dostať zbrusu nový dizajn a NFC pre všetky krajiny

Podľa doterajších informácií by však nové Xiaomi Mi Band 5 malo prísť s podporou NFC aj mimo domácej Číny, aby ho mohli používatelia využiť pri bezkontaktných platbách, informuje Tizenhelp.

Vďaka tomu by mohol náramok využiť možnosti Google Pay a ďalších platobných služieb. Aktuálne však na Mi Band 3. a 4. generácie fungujú iba platby na domácom trhu a aj to iba prostredníctvom služby Mi Pay. Nový model by mal dostať tiež zásadné zmeny v dizajne.

AMOLED displej by sa mal zväčšiť na 1,2″a priniesť väčší kontrast pre lepšiu čitateľnosť na slnku. Celá konštrukcia s náramkom by pritom mala byť ešte o čosi ľahšia. Hoci je dizajnová stránka tohto nositeľného doplnku len predmetom rôznych špekulácií, najnovšie na internet uniklo niekoľko fotografií, ktoré majú odhaľovať práve jeho spracovanie a novú podobu.

Podľa týchto snímok by mal Mi Band 5 dostať veľký displej, ktorý obsadí celú prednú časť a v dolnej časti dostane výrez.

Podozrivo veľký displej nemusí byť skutočný

Nie je známe, či sa jedná o výrez pre fotoaparát, alebo ovládacie tlačidlo. Fotoaparát v tak malom gadgete je však nepravdepodobnou výbavou, no nie nereálnou. Zatiaľ je ale priskoro špekulovať o tom, či nová generácia skutočne dostane takýto prvok výbavy. Priložené fotografie nakoniec vôbec nemusia byť pravé.

Môže sa jednať aj o úpravu, ktorá nemusí korešpondovať so skutočným dizajnom Xiaomi Mi Band 5. Cena náramku by sa však mohla opäť pohybovať veľmi nízko a podľa odhadov by mohla novinka stáť len zhruba 26 dolárov, informuje Android Authority. Viac ale prezradí Xiaomi počas oficiálneho odhalenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom