Pred pár dňami si Xiaomi pre nás pripravilo premiéru najväčšieho modelu Mi Max 3 a už dnes portfólio spoločnosti rozširujú ďalšie nové modely. Čínsky gigant teraz oficiálne potvrdil doterajšie informácie a ukázal svetu nových kráľov strednej triedy s čistým Androidom. Nové Xiaomi Mi A2 a jeho „Lite“ verzia prinášajú všetky už známe vlastnosti, ktoré dopĺňajú perfektné cenovky.

Očakávané Xiaomi Mi A2 prichádza s čistým Androidom a skvelou výbavou, pričom dostáva aj svoju lacnejšiu „Lite“ verziu. Celé odhalenie prebehlo len pred krátkou chvíľou v španielskom Madride. Práve tu sa spoločnosť pochválila všetkými špecifikáciami a cenami týchto noviniek.

Xiaomi Mi A2 prichádza ako úspešný nástupca minuloročného modelu Mi 5X

Tento kúsok je súrodencom pre model Mi 6X určeným pre globálny trh, ktoré bolo predstavené v apríli. Po dizajnovej stránke dostáva nová Mi A2-ka rovnaké krivky, 5,99″ FullHD+ displej a ďalší skvelý hardvér za priateľskú cenu. Srdcom smartfónu je procesor Snapdragon 660 s 8 jadrami, ktoré pracujú na frekvencii 2,2 GHz.

Kúpiť Xiaomi Mi A2 za 224 €
4 GB RAM/32 GB ROM

Kúpiť Xiaomi Mi A2 za 250 €
4 GB RAM/64 GB ROM

Kúpiť Xiaomi Mi A2 za 292 €
6 GB RAM/128 GB ROM

Tento model dostal do vienka 4 GB operačnú RAM pamäť, ktorá je prítomná v oboch pamäťových variantoch s 32 GB a 64 GB kapacitou. S najvyšším variantom prichádza až 6 GB RAM-ky a veľké 128 GB interné úložisko. Xiaomi Mi A2 prichádza s 12 MPx a 20 MPx snímačmi. Selfie fotoaparát dostane taktiež skvelých 20 MPx. Objektívom pritom nechýba ani podpora umelej inteligencie. Tá sa stará o čo najlepšie výsledky pri fotografovaní, kedy dokáže rozoznávať desiatky najrôznejších scén.

Nízke clony jednotlivých objektívov a veľké pixely snímačov sa starajú o viac svetla na každom zábere. Tento fakt Xiaomi na predstavení prezentovalo aj pri porovnaní so Samsungom Galaxy A8. Dlhú výdrž smartfónu zabezpečuje 3 010 mAh batéria. Akumulátor sa vďaka systému učí návykom používateľa, aby jeho kapacita vydržala napájať hardvér čo najdlhšie. V modeli Mi A2 však nájdeme aj čistý Android 8.1 Oreo, ktorý bude neskôr v tomto roku nahradený stále vyvíjaným Androidom „P“.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo gigantický Mi Max 3 so 6,9″ displejom, obrovskou batériou a kvalitnými fotoaparátami

Ako neustále, aj tentokrát na túto novinku výrobca nasadil perfektné ceny. Oficiálne si v Európe za nový model Mi A2 vo verzii so 4 GB RAM a 32 GB ROM vypýta 249 €. Rovnaký variant so 64 GB ROM bude stáť 279 €. Najvýkonnejšia zostava so tejto novinky so 6 GB RAM a 128 GB ROM ponesie cenovku 349 €. Farebné verzie budú dostupné v zlatej, modrej a čiernej farbe, a to ako pre Xiaomi Mi A2, tak aj pre Mi A2 Lite.

Xiaomi Mi A2 Lite ako kráľ nižšej strednej triedy v projekte Android One

V lacnejšej verzii Mi A2 Lite nájdeme čip Snapdragon 625 taktiež s 8 jadrami, no tie tikajú na frekvencii 2 GHz. Odľahčený model prináša v základnej verzii 3 GB operačnú pamäť RAM, s ktorou príde tiež 32 GB interného úložiska. Výkonnejší model do vienka dostal 4 GB operačnú RAM pamäť, ktorá je prítomná pri 64 GB internom úložisku. V podstate ide o čínske Redmi 6 Pro „obuté“ do čistého Androidu, ktoré so sebou však prináša aj kompletnú LTE podporu rovnako ako v prípade kúsku Mi A2.

Xiaomi Mi A2 Lite v sebe obsahuje duálny 12 MPx hlavný a 5 MPx sekundárny fotoaparát, ktorý je rovnaký ako objektív vo výreze 5,84″ FullHD+ obrazovky. Práve týmto prvkom sa táto dvojica nových Xiaomi smartfónov líši. Okrem toho v tomto ešte dostupnejšom smartfóne nájdeme aj veľkú 4000 mAh batériu, ktorá sa postará o skvelú výdrž na jedno nabitie. Doménou tohto lacného kúsku je taktiež účasť v projekte Android One, kde aktuálne patrí medzi kráľov nižšej strednej triedy.

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite za 163 €
3 GB RAM/32 GB ROM

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite za 189 €
4 GB RAM/64 GB ROM

Okrem skvelých vlastností si aj Xiaomi Mi A2 Lite so sebou prináša perfektnú cenovku. Tá je u európskej verzie s 3 GB RAM a 32 GB ROM stanovená na 179 €. Silnejšia kombinácia hardvéru so 4 GB RAM a 64 GB ROM vyjde zákazníka na 229 €. Dokonalou správou pre všetkých fanúšikov Xiaomi smartfónov je tiež fakt, že tieto dve novinky budú dostupné až v 40 krajinách sveta, Slovensko nevynímajúc. Konkrétny dátum spustenia predaja v Európe ale spoločnosť neprezradila. My ti však v našom FonTech Shope ponúkame jedinečnú možnosť si tieto dve novinky už kúpiť.

Nepremeškaj ponuku FonTech Shopu

Xiaomi Mi A2 v jeho základnej verzii so 4 GB RAM a 32 GB úložiskom je dostupný za skvelých 224 €, pričom za verziu so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou zákazník zaplatí len 250 €. Najvýkonnejšia verzia so 6 GB RAM a 128 GB pamäťou je dostupná za 292 €.

Xiaomi Mi A2 Lite ale prináša ešte prívetivejšie cenovky. Vo svojom základe je táto nepredstavená novinka s 3 GB RAM a 32 GB ROM dostupná za 164 €. Silnejší „Lite“ model so 4 GB RAM a 64 GB ROM stojí lákavých 189 €. Zákazníci pri objednávke navyše neplatia vďaka doprave EU Priority Line žiadne poplatky pri doručení a ako bonus dostanú darček v podobe náramku Xiaomi Mi Band 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom