Dostupnejšia verzia obľúbenej vlajkovej lode, Xiaomi Mi 8, je už za rohom a na svet oficiálne príde o pár dní. Len krátko pred premiérou sa lacnejší variant tohto modelu ukázal na renderoch, ktoré odhalili jeho dizajn. Ani Xiaomi nechce zaostávať za konkurenciou, a tak v novom dostupnejšom modeli Mi 8 Youth staví na premenlivé gradient farby.

Xiaomi ukázalo svoju Mi 8-ku ešte na jar tohto roka, no čoskoro sa na svet dostane aj jej lacnejšia verzia s mierne okresanou výbavou, no za ešte prijateľnejšiu cenu. Spoločnosť svojich fanúšikov láka na nasledujúce predstavenie nových produktov, ktoré bude prebiehať už 19. septembra v Chengdu. Vtedy uvidíme nielen očakávaný fitnes náramok Mi Band 3 s NFC čipom, ale tiež spomínané Xiaomi Mi 8 Youth Edition. Tento zástupca strednej triedy sa ešte pred premiérou ukázal na renderoch, kde prezentoval aj svoje nové farebné prevedenia.

Premenlivé farby už aj v Xiaomi smartfónoch

V prvom prípade je to záber z prezentačného videa, ktorý zobrazuje tento pripravovaný kúsok v novej farbe „Deep Space Gray“. Táto tmavá verzia pridá Xiaomi Mi 8 Youth na elegancii. Aby výrobca tento model od klasického Xiaomi Mi 8 odlíšil, vertikálne orientovaný 12 MPx duálny fotoaparát otočil o 90° do horizontálnej polohy. Pod kapotou tiež vymenil procesor Snapdragon 845 za Snapdragon 710, ktorý by mal prísť v spolupráci s až 8 GB operačnou RAM pamäťou.

Podľa doterajších informácií bude mať displej s pomerom strán 19:9 rozlíšenie 2280 x 1080 pixelov a v jeho výreze sa bude nachádzať 24 MPx predný fotoaparát. O napájanie sa postará 3 250 mAh batéria. Pozmenený dizajn teraz Xiaomi Mi 8 Youth Edition ukazuje aj na renderoch, kde sa však už pýši novými gradient farbami.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi čoskoro predstaví nové smartwatch. Dostanú snímač po vzore 4. generácie Apple Watch

V tomto prípade zadná časť smartfónu kombinuje zlatú a ružovú farbu pod označením „Twilight Gold“. Ďalší variant bude zasa spájať modrú a fialovú, pričom dostane pomenovanie „Fantasy Blue“. Pri dopade slnečných lúčov tak táto novinka od Xiaomi ukáže svoje krásne farby, ktoré rozhodne neostanú bez povšimnutia.

Zdá sa, že ani tento čínsky gigant tak nechce viac v ponuke farieb zaostávať a staví na premenlivé farby, s ktorými v marci prišiel ako prvý Huawei. Všetky detailnejšie informácie o cenách, výbave, dostupnosti a farebných prevedeniach nám Xiaomi prezradí už počas najbližšej stredy. V ten deň sa však dočkáme aj novej verzie Xiaomi Mi 8, ktorá preberie od iPhonov novú farbu a ukáže sa v luxusnom zlatom prevedení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom