Koncom mája si pre nás Xiaomi pripravilo veľkú udalosť, počas ktorej predstavilo svoje nové produkty. Okrem špičkovej vlajkovej lode sme tam však uzreli aj jej dostupnejšiu verziu, ktorá zastáva pozíciu v nižšej kategórii. Výbava Xiaomi Mi 8 SE vôbec nenaznačuje tomu, že by išlo o strednú triedu smartfónov, no práve tu tento model vyniká výbornými vlastnosťami a skvelou cenou.

Xiaomi pri predstavení nových produktov neustále prekvapuje svojich fanúšikov skvelou kvalitou a lákavými cenami, ktoré neobišli ani jedne z posledných smartfónov spoločnosti. Čínsky výrobca pri májovej konferencii svetu ukázal aj nový výročný model, ktorý nesie prívlastok „SE“. Ide o dostupnejšieho súrodenca pre výkonnú Mi 8-ku, ktorý sa však svojimi vlastnosťami rozhodne zahanbiť nenechá.

Nadupaná výbava nesmie chýbať

Používateľovi totiž ponúkne dostatok výkonu vďaka novému 8-jadrovému procesoru Snapdragon 710, ktorý si pri výpočtoch rozumie aj so 6 GB operačnou pamäťou RAM. O grafické úkony sa v tomto prípade stará akcelerátor Adreno 616. Ten si poradí aj s náročnými hrami. Pre osobné súbory je dostupných 64 GB pamäte. Dominantou prednej steny je u tohto kúsku 5,88″ Super AMOLED displej s netradičným rozlíšením 2244 x 1080 pixelov a pomerom strán 18,7:9.

Z jeho vrchu ukrajuje výrez obrazovky, ktorý v sebe skrýva skvelý 20 MPx selfie fotoaparát s 1 µm veľkými pixelmi. Tento objektív sa nezľakne ani 4K videa pri 30 fps a slow-motion záberov pri 120 fps. Ešte viac radosti pri fotografovaní prinesie používateľovi zadná duálna zostava objektívov, ktoré ponúkajú 12 MPx a 5 MPx rozlíšenie, nízke clony f/2.0, respektíve f/1.9 a 2-násobný optický zoom, spolu s ďalšími možnosťami a režimami. Pod duálnym fotoaparátom sa umiestnil snímač odtlačkov prstov pre overenie identity používateľa.

Elegantná konštrukcia o hmotnosti 164 gramov pritom v sebe skrýva aj 3 120 mAh akumulátor, ktorý tiež podporuje technológiu rýchleho nabíjania. Čerešničkou na torte je u Xiaomi Mi 8 SE aj nový Android 8.1 Oreo, ktorý je doplnený o špičkovú nadstavbu MIUI 10. Tento dostupný model od čínskeho giganta sa môže pochváliť aj skvelou konektivitou. Tu ponúka Wi-Fi v štandarde 802.11 a/b/g/n/ac, ale aj nové Bluetooth 5.0. Žiaľ, výrobca akosi pozabudol na plnú podporu LTE sietí, a tak v ňom nenájdeme 800 MHz pásmo.

Najlepší kúsok do 300 €

Xiaomi Mi 8 SE v modrom prevedení ako dokonalý a poriadne vybavený zástupca strednej triedy teraz prichádza do nášho FonTech Shopu za historicky najnižšiu cenu. Dostupné sú verzie so 4 GB RAM aj 6 GB RAM a obe zasiahla poriadne nízka cena.

Kúpiť modré Xiaomi Mi 8 SE so 4 GB RAM za 240 €
     Bezpečný nákup cez FonTechShop

Kúpiť modré Xiaomi Mi 8 SE so 6 GB RAM za 266 €
     Zľavový kupón len Bezpečný nákup cez FonTechShop

S dopravou typu EU Priority Line navyše nebudeš musieť platiť ani colné poplatky, ktoré za teba vybaví predajca. Dopravu sme už otestovali na vlastnú kožu a funguje perfektne. Balík doručuje kuriér DHL a celkové trvanie dodania bolo v našom prípade 14 kalendárnych dní, čo je perfektné. Predajca uvádza rýchlosť dodania na 7 – 15 pracovných dní a túto lehotu aj naozaj splnil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom