Všetky smartfóny (s výnimkou tých od Apple), majú obrovskú nevýhodu v jednej jedinej veci. Ich cena takmer ihneď po predstavení klesá rýchlo smerom nadol. Z toho môžme ťažiť hlavne my, zákazníci, nakoľko stačí počkať zopár týždňov a cena za novú vlajkovú loď môže klesnúť o niekoľko percent.

To je prípad aj dvoch vlajkových lodí Xiaomi Mi 8 a OnePlus 6, ktoré sú momentálne za najnižšie ceny vôbec. Od ich predstavenia pritom uplynulo len niečo vyše mesiaca. Kto čakal až doteraz, tak má perfektnú šancu kúpiť nový smartfón za cenu, ktorá je viac než prijateľná. Ide pritom o zariadenia s tými najlepšími komponentami na trhu a radia sa tak medzi úzku špičku TOP smartfónov roku 2018.

Xiaomi Mi 8 128 GB – globálna verzia

Cena: 381 €

Kúpiť Xiaomi Mi 8 6 + 128 GB za skvelých 381 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Čínsky výrobca Xiaomi predstavil toto monštrum koncom mája, no jeho cena sa už konečne blíži tej, za akú si ho môžu kúpiť aj domáci Číňania. Parametre nezaostávajú ani o kúsok za konkurenciou a v súčasnosti je to jeden z mála smartfónov, ktorému sa podarilo prekonať hranicu 300 000 bodov v Antutu. Procesorom je tak známy Snapragon 845, ktorý je doplnený o 6 GB RAM a 64/128 GB vnútornej pamäte. Predný fotoaparát má rozlíšenie 20 MPx a je to vôbec prvým Androidom, ktorý prichádza s 3D rozpoznávaním tváre (pomocou infračervenej kamery a snímania až 4096 bodov na tvári). Zadný fotoaparát je duálny s rozlíšením 12 MPx a kvalitou sa radí medzi najlepšie fotoaparáty na trhu. Primárny snímač má svetelnosť f/1,8 a veľkosť pixelov 1,4 μm. Sekundárny má veľkosť pixelov 1 μm a svetelnosť f/2,4.  Ten dosiahol v hodnotené DxOmark výborné skóre 105 bodov.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi 8 ti ukáže, ako má vyzerať perfektný pomer ceny a výkonu

Xiaomi Mi8 prichádza tiež s vylepšeným duálnym GPS modulom, ktorý ponúkne vysokú presnosť. Nový modul prináša odchýlku len 30 cm. Lepší signál a presnosť oceníš predovšetkým v zastavaných mestách, v budovách, prípadne na horách či v lese. Nechýba ani podpora VoLTE či Bluetooth 5.0. Batéria má kapacitu 3400 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 4+. Konečne sme sa tiež dočkali kompletnej podpory LTE v Európe a to vďaka prítomnosti B20 pásma.

OnePlus 6 (6 + 64 GB)

Cena: 398 €

Kúpiť zabijaka vlajkových lodí OnePlus 6 za 398 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Ťažký súboj dvoch najlepších číňanov, ktoré máme možnosť si zakúpiť aj u nás. Cena je veľmi podobná a rovnako tak aj špecifikácie. Rozhodnúť tak budú musieť už len osobné preferencie. OnePlus ponúka takmer čistý Android so skvelou odladenosťou a patričnou starostlivosťou formou aktualizácii. Displej ponúka veľkosť 6,28″ a ide o SuperAmoled od Samsungu. Ako na zadnej, tak aj na prednej strane sa nachádza ochranné sklo Gorilla Glass 5. Aj tu je vo výbave najnovší procesor Snapdragon 845, ktorému robí spoločnosť 6 GB RAM a 64 GB vnútorného úložiska. Na zadnej strane OnePlus 6 nájdeme duálnu kameru s primárnym 20 MPx snímačom, s clonou f/1.7. Sekundárny senzor zas disponuje rozlíšením 16 MPx. Sľubuje lepšie nočné fotky a to vďaka optickej stabilizácii (doplnenú o EIS) a veľkosti pixelov 1,22 μm. Dostupný bude aj portrétový režim ako na zadnej, tak aj na prednej kamere. Pribudla možnosť nahrávať až minútové spomalené videá v 720p pri 480 fps.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | OnePlus 6 je pravdepodobne to najlepšie, čo za svoje peniaze môžeš dostať

Samozrejmosťou je najnovší Android P, avšak zatiaľ len v developerskej verzii. Nechýba ani nadstavby Oxygen OS, ktorá po novom stratila navigačnú lištu. Ovládanie prebieha výlučne gestami a sú podobné ako v prípade iPhone X. Batéria má kapacitu 3300 mAh, čo sa môže zdať ako málo. OnePlus je však známe extra rýchlym nabíjaním Dash Charge. V tomto prípade dostaneš už za 30 minút nabíjania dostatok šťavy na celý deň. Aj tu je samozrejmosťou plná podpora LTE sietí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom