V posledných dňoch či týždňoch sme mohli s údivom obdivovať príchod nových vlajkových lodí smartfónov viacerých spoločností. Tie ponúkajú vynovený dizajn, poriadny výkon, no v neposlednom rade skvelý pokrok v oblasti fotoaparátu. Ten predstavuje jedno z hlavných kritérií pri výbere nového zariadenia a z aktuálnej ponuky je teda naozaj z čoho vyberať.

Dobrým krokom vpred vykročilo aj čínske Xiaomi, ktorých fotoaparáty predstavovali veľkú slabinu. Dnes tomu tak už nie je aj vďaka zariadeniam ako Mi 8, Mi MIX 2S či Mi MIX 3. Potvrdzujú to aj výsledky renomovaného benchmark testu DXOMark, ktorý sa zaoberá práve hodnotením kvality fotografií smartfónov. V rebríčku TOP 10 sa objavili všetky tri spomínané zariadenia so slušným počtom bodov. Mi 8 a Mi MIX 2S navyše čakajú ďalšie aktualizácie a v rebríčku by sa tak mali priblížiť Mi MIX 3, ktoré je na treťom mieste.

Lei Jun uviedol, že v novinke Mi MIX 3 sa nachádza rovnaký modul fotoaparátu, aký je obsiahnutý aj v Mi 8 a Mi MIX 2S. Znamená to teda, že kombinácia 12 MPx duálnych fotoaparátov so snímačmi Sony IMX 363 je totožná s tým od Samsung S5K3M3. Ako je teda možné, že výsledné skóre bolo pri týchto troch smartfónoch rozdielne? Za všetkým je softvérová optimalizácia.

Výskumný tím Xiaomi však už obdržal viaceré optimalizácie a algoritmy, pomocou ktorých aktualizujú kamerové moduly. Pre používateľov by to malo znamenať zlepšenie fotoaparátu a pokrok v podobe zopár miest v rebríčku smerom nahor.

Staršie zariadenia by sa tak mali priblížiť kvalitou fotoaparátu k Xiaomi Mi MIX 3. Vlajková loď obsahuje dva predné fotoaparáty s 24 + 2 MPx snímačom (Sony IMX576, f/1,8). Zadná strana disponuje fotoaparátom, ktorého rozlíšenie je 12 MPx s clonou f/1,8 + 12 MPx s clonou f/2,4, pričom jeden z nich je širokouhlý a druhý je teleobjektív. Je tu tiež možnosť natáčať spomalené videá, a to až pri 960 fps.

Prečítajte si tiež!
Čerstvo predstavené Xiaomi Mi MIX 3 s vysúvacím fotoaparátom už v predobjednávke. Získali sme aj prvé zľavy

Ako bolo možné vidieť aj počas predstavenia, Xiaomi ešte viac zapracovalo na fotoaparáte a výsledné skóre 108 bodov v DxOmark hovorí samo za seba. Za výrazný pokrok vpred môžeme považovať aj založenie vlastného oddelenia, ktoré sa zameriava predovšetkým na vývoj a zlepšovanie fotografovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú