Do výroby smartfónov pre líniu Android One sa zrejme čoskoro pridá aj čínske Xiaomi. Google túto radu vytvoril, aby aj do rozvíjajúcich sa krajín priniesol cenovo dostupné smartfóny.

Prvým takýmto smartfónom by sa mohlo stať už existujúce Xiaomi Mi 5X, ktoré získalo indonézsku certifikáciu od POSTEL. Medzi klasickou čínskou verziou a verziou Android One ale bude zásadný rozdiel. Podľa popisu certifikácie totiž bude disponovať softvérom vyvinutým spoločnosťou Google, čo znamená, že príde o obľúbenú nadstavbu MIUI. Nový Xiaomi smartfón by mohol prísť pod kódovým označením Xiaomi A1 alebo Xiaomi Tissot. Android One smartfóny pôsobia hlavne v Indii a Juhovýchodnej Ázii, kde sa snažia zaujať čistým Androidom, spoľahlivou podporou priamo od Google a prijateľnými cenami.

xiaomi mi 5x

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Nezastaviteľné Xiaomi znova prichádza s trojicou nových produktov. Kladú veľký dôraz na šetrenie peňaženiek zákazníkov

Mi 5X ponúka nádhernú konštrukciu podobnú iPhonu 7 Plus, 5.5-palcový FullHD displej, 4 GB RAMku či efektívny procesor Snapdragon 625. Zaujme tiež duálnym fotoaparátom zo vlajkovej lode Xiaomi Mi6 a mierne nadpriemernou 3080 mAh batériou. Jeho cena sa pritom pohybuje iba na úrovni 210 €. Ak by výbava ostala zachovaná a smartfón by dostal čistý Android, istotne by si našiel mnoho priaznivcov aj v rozvíjajúcich sa krajinách. Prijal by si čistý Android s priamou podporou od Google v Xiaomi smartfónoch?

Kúpiť Xiaomi Mi 5X za 211 € bez DPH
Zľavový kupón 5XCHEN

android onezdroj fotografie: POSTEL

Pošli nám TIP na článokSmartfóny