Progresívny čínsky výrobca Xiaomi nás so svojimi produktami neprestáva udivovať. Na predstavenie sa vždy niečo nájde, i keď tentokrát výrobca nevstúpil do žiadneho nového segmentu.

Namiesto toho iba posilnil svoje súčasné portfólio vylepšenými/lacnejšími verziami niektorých výrobkov. Neostáva nám nič iné, ako sa na ne rovno pozrieť.

Xiaomi Mi 5X v cenovo dostupnejšej verzii

xiaomi mi 5x
zdroj fotografie: Xiaomi

Mi 5X bolo s veľkými očakávaniami predstavené koncom júla. Smartfón sa pýši predovšetkým dizajnom iPhonu 7 Plus a takmer rovnakým duálnym fotoaparátom, aký je použitý vo vlajkovej lodi Xiaomi Mi6. Xiaomi to všetko zaklincovalo perfektnou cenou, ktorá v Číne činí okolo 190 €. Avšak až doteraz bola predávaná iba jedna verzia, a to konkrétne so 4 GB pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. Pre tých, ktorým sa táto cena zdá byť vysoká a uspokoja sa s menšou internou pamäťou, si čínsky gigant pripravil vynikajúce riešenie.

xiaomi mi 5x
zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi Mi 5X so 64 GB bez DPH

Predstavil totiž novú verziu Mi 5X s rovnakou 4 GB RAMkou, ale menším 32 GB úložiskom. Tento krok mu umožnil znížiť cenu na ešte prijateľnejších 165 €. Keďže cena vyššej verzie smartfónu pre nás aktuálne vychádza na približne 244 €, môžeme očakávať, že cenovo dostupnejší model bude stáť menej ako 200 €. Na ostatných špecifikáciách, ako je 5.5 palcový FullHD displej, Snapdragon 625, 12 MPx duálny fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomom, 3080 mAh batéria a neúplné LTE sa už nemení nič.

Nenechaj si ujsť
Kvalitný zážitok z virtuálnej reality môžeš získať za pár eur. Vďaka tomuto headsetu od Xiaomi v nadupanej 45 % zľave
Mini verzia športových slúchadiel

xiaomi sport earphone
zdroj fotografie: Xiaomi

Spomínaš si ešte na pôvodné športové slúchadlá od Xiaomi? Predstavený bol totiž aj ich nástupca pod menom Sport Earphone Mini. Ako už názov napovedá, pýšia sa miniatúrnymi rozmermi, pričom Xiaomi prirovnáva ich veľkosť k fazuli. Hmotnosť bola zredukovaná o 18%, takže pôvodných 17,8 gramov kleslo na 14,5 gramov. Vďaka týmto vylepšeniam sú slúchadlá nielen na nosenie oveľa pohodlnejšie, ale aj šetrnejšie k pokožke.

xiaomi sport earphone
zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť pôvodné športové Xiaomi slúchadlá

Slúchadlá dostali aj certifikáciu IPX4, ktorá garantuje odolnosť voči striekajúcej vode zo všetkých smerov. Trochu potu alebo vody im teda určite nezaškodí. Možnosť pripojenia cez Bluetooth k dvom zariadeniam súčasne ostala zachovaná, pričom 80 mAh batéria postačí na 5 hodín nepretržitého prehrávania hudby. Zákazník v balení nájde až päť rôznych veľkostí štupľov, aby mu zaručene perfektne sadli do uší. Xiaomi myslelo aj na prenášanie a slúchadlá preto posiela spolu s elegantným nepremokavým puzdrom. Ich cena sa zastavila na úrovni 22 €.

Lepšia a lacnejšia smart váha

yuanmai mini 2
zdroj fotografie: Yunmai

Tentokrát sa nejedná priamo o produkt od Xiaomi, ale jeho partnera Yunmai. Ten predstavil novú inteligentnú váhu Mini 2, ktorá prichádza s novými funkciami a dočasne zníženou cenou pre Číňanov. Kým predošlá generácia dokázala sledovať 10 údajov o tele, nová dokáže už 14 údajov. Zvýšila sa tiež maximálna nosnosť, a to z pôvodných 180 kilogramov na 300 kilogramov.

yunmai mini 2
zdroj fotografie: Yunmai

Smart váha Yunmai Mini z EU skladu

Zobrazovanie údajov má na starosti 3.3-palcový LED displej, no ešte väčší prehľad získa používateľ po prepojení so smartfónom a príslušnou aplikáciou. K dispozícii je svieže biele, ale aj elegantné čierne prevedenie. V spolupráci s čínskym eshopom Taobao si výrobca pripravil špeciálnu akciu a váhu si tak môže uchmatnúť 1500 zákazníkov za perfektných 10 €. Normálna cena pritom činí viac ako 14 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom