banner-mi5sNapriek tomu, že sa tento rok pomaly, ale isto blíži ku svojmu koncu, čínski výrobcovia neustále pracujú na nových a nových produktoch. Nohu z plynového pedála nehodlá zložiť ani spoločnosť Xiaomi, pre ktorú bol rok 2016 poriadne plodný. Najnovšie správy naznačujú, že obľúbený výrobca stále nemá dosť a čo nevidieť sa tak dočkáme predstavenia ďalších zaujímavých prístrojov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jedným z nich mal byť aj záhadný Xiaomi Meri, o ktorom sa objavili prvé informácie ešte začiatkom októbra. Informácií bolo viac ako dosť, no stále nebolo jasné, či pripravovaná novinka skutočne ponesie takýto nezvyčajný názov alebo či išlo len o kódové označenie. Dnešné správy však prinášajú odpoveď aj na túto otázku. Vyzerá to tak, že smartfón nakoniec skutočne ponesie odlišný názov, a teda Xiaomi Mi5C. Tieto dohady potvrdzujú aj uniknuté fotografie, na ktorých sa Mi5C vyníma vo svojej plnej kráse.

Xiaomi Mi5S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-5c-2

Do oka tak padne veľmi podobný dizajn s klasickou Mi5-kou, ktorý je vyšperkovaný vďaka hodnotnému hliníku. Okrem toho má zariadenie ponúkať skener odtlačkov prstov umiestnený v domovskom tlačidle, 5,5-palcový FullHD displej krytý odolným sklom s 2.5D zaoblením, nešpecifikovaný 8-jadrový procesor či 3 GB pamäte RAM. Po softvérovej stránke bude k dispozícii Android 6.0 Marshmallow, ktorý bude obalený do nadstavby MIUI 8. Dátum oficiálneho predstavenia zatiaľ oznámený nebol.

TIP: Xiaomi Meri na fotografiách spolu s výsledkami z benchmarkov

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
11%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]