banner-mi5sNovinka za novinkou a stále to nie je všetko! Pred týždňom sme písali o neznámom Xiaomi smartfóne, ktorý sa objavil na uniknutých fotografiách. Dnes sa objavil znovu na ďalších reálnych fotografiách spolu s výsledkami z benchmarkov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pôjde o novinku s kódovým označením „Meri“. Smartfón už stihol prejsť aj známymi benchmarkmi AnTuTu a GeekBench. Testy ukázali, že smartfón bude disponovať 5,5-palcovým FullHD displejom. Poháňať by ho mal osemjadrový procesor s jadrami Cortex-A53 taktovanými na frekvenciu 2,2 GHz, respektíve na 1,4 GHz. Operačná pamäť dosiahne kapacitu 3 GB a dopĺňať ju bude aj 64 GB interné úložisko.

Xiaomi Mi5S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

V AnTuTu dosiahla novinka skóre 63 581 bodov. Ak si to porovnáme napríklad s vlajkovou loďou Mi5, ktorá dosiahla vyše 140 000 bodov, novinka sa bude jednoznačne zaraďovať do strednej triedy. V GeekBench dosiahol smartfón pri single-core teste skóre 758 bodov a pri multi-core 3043 / 3105 bodov.

the-xiaomi-meri-is-run-through-geekbench

TIP: Úplne neznámy smartfón od Xiaomi na reálnych fotografiách

Aj podľa dosiahnutých výsledkov teda pôjde o zariadenie strednej triedy, ktoré by sme po výkonnostnej stránke mohli zaradiť medzi triedu Redmi a dizajnovo k vlajkovým modelom Mi. Oficiálneho predstavenia by sme sa mohli dočkať už koncom tohoto mesiaca.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
30%
Neznášam to
10%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.