banner-redmi-note-4Úprimne, už ani nestíhame sledovať a držať krok s predstavovaním smartfónov spoločnosti Xiaomi. Čínsky výrobca to tento rok možno aj preháňa a fanúšikovia sa začínajú v produktoch strácať. Po predstavení modelov Mi5S a Mi5S Plus sme si mysleli, že na tento rok je definitívny koniec. No mýlili sme sa!

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čoraz častejšie slýchame o high-end phablete Mi Note 2, ktorý má umlčať neprajníkov výrobcu a zasadnúť tak medzi svetovú smartfónovú špičku. Objavili sa však ďalšie fotografie, na ktorých je zachytený zatiaľ úplne neznámy smartfón v čiernom celokovovom prevedení. Niektorí tvrdia, že sa jedná o ďalší model série Redmi, no iní zas špekulujú o predstavení modelu Mi5C, ktorý by tak nadväzoval na masívny úspech predchodcu. Predná strana ponúka 2.5D zahnutie s rovnakým konštrukčným riešením domovského tlačidla ako najnovšie modely spoločnosti, ktoré integrujú pokročilý ultrazvukový skener odtlačkov prstov.

Xiaomi Mi Note Pro 64 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zadná strana, ako aj celý smartfón, je vyrobená z kovu, pričom kov vzadu narúša len sklenená časť, v ktorej nachádzajú prvky, ako fotoaparát, antény a ďalšie potrebné senzory. Na jednom zo screenshotov vidíme aj špecifikácie. Tie čítajú 3 GB operačnú pamäť RAM, 64 GB interné ho úložiska a neznámy 8-jadrový procesor s taktovacou frekvenciou 2,2 GHz. Softvérová časť je zabezpečená Androidom 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8, no nesedí nám verzia bezpečnostnej záplaty, ktorá je až z decembra minulého roka.

s_634e197ffce449d08547c92a72bfae8b

TIP: Zahadný smartfón od Xiaomi na nových fotografiách, jedná sa o Mi Note 2?

Účet na sociálnej sieti Weibo, ktorý tieto obrázky uverejnil, hovorí, že sa jedná o smartfón série Redmi s procesorom MediaTek Helio P20. Táto informácie je však veľmi nepravdepodobná, kedže séria Redmi zdieľa úplne odlišné dizajnové črty ako vlajkové modely Mi. Zatiaľ sa k nám nedostali podrobnejšie informácie, no očakávame skoré objasnenie priamo od Xiaomi a možno sa dočkáme aj oficiálneho teasera na predstavenie.

xiaomi-phone-weibo-info

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]