banner-minote-pro
Začiatky jedného z najväčších výrobcov na svete, spoločnosti Xiaomi, boli veľmi zaujímavé. Skalní fanúšikovia vedia, že Xiaomi sa najprv zameriavalo výhradne na softvérové inžinierstvo. Postupom času sa však akcionári rozhodli vstúpiť aj do sveta smartfónov a priniesli ohromnú revolúciu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spomínaná revolúcia sa týka smartfónov s najlepším pomerom ceny a výkonu, v ktorej Xiaomi posledné roky bezvýhradne dominuje. Nastal čas uviesť aj vlajkové lode, ktoré sa taktiež stali synonymom spoločnosti. Tento segment nebol zatiaľ poriadne prebádaný, no to všetko sa zrazu zmenilo. Asi najjasnejším dôkazom je trojica high-endov, Mi4, Mi Note a Mi Note Pro, ktorých cena pri uvedení presahovala dokonca aj hranicu 400 €.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Toľko očakávaný top model Xiaomi Mi5 má nezodpovedanú ešte jednu veľmi dôležitú otázku. Cenu. Podľa zahraničných zdrojov by sme sa mohli pohybovať v rozmedzí 300 až 400 €, no práve cena na úrovni 430 € sa nám taktiež javí ako veľmi reálna. Ďalším adeptom s touto cenovkou môže byť chystaný smartfón Xiaomi Mi Note 2, ktorý chce nadviazať na úspech predchodcu. Ak sa tieto predpoklady naplnia, môžeme očakávať ohromný súboj najväčších svetových výrobcov, ktorý už dávno považujú Xiaomi za svojho priameho konkurenta.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP